Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vnitroblok mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou v Ostravě-Porubě prochází kompletní rekonstrukcí

Vnitroblok mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou prochází kompletní proměnou. Lidé se mohou těšit nejen na nová parkovací místa, ale také novou zeleň, mobiliář i osvětlení.

Dvůr mezi náměstím Jana Nerudy a Hlavní třídou byl dlouhou dobu v původním, neutěšeném stavu. Obyvatele trápily nejen rozbité cesty i chodníky, ale také poničený mobiliář. Teď prochází revitalizací.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Všechno už bylo zastaralé a bylo potřeba ho přeorganizovat tak, aby znovu plnil funkci na 1. stavebním obvodu jako kdysi.”

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Součástí revitalizace je jednak vybudování nových zpevněných ploch, parkoviště s legálními místy v normových parametrech. Opravena bude také vozovka, veškeré chodníky. Bude instalováno nové veřejné osvětlení.”

Nový bude i mobiliář jako lavičky a odpadkové koše. Kromě klasických laviček tady bude i několik atypických a jejich součástí budou vyvýšené záhony.

Nezdravé stromy, které musely být pokáceny, nahradí asi 30 nových stromů a kolem všech chodníků i nových parkovišť budou vysázeny stovky okrasných keřů

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Kromě obligátních lip a javorů tady budou i nějaké kultivary ozdobných ovocných stromů a taková jedna netradiční dřevina, budou tady dva liliovníky tulipánokvěté.

Kompletní revitalizace dvora skončí ještě letos. A to nejpozději v listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy