Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár bytu v panelovém domě v Ostravě-Porubě, hasiči zachránili tři lidi, nepřežila kočka

Dvě desítky lidí byly evakuovány kvůli požáru v panelovém domě v Ostravě-Porubě. Hořet začalo ve čtvrtek 21. července dopoledne v jednom z bytů na ulici Svojsíkova. Při požáru se zranil jeden člověk, který byl v bezvědomí předán do péče zdravotníků.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Kouř z okna bytu ve 4. patře byl na tísňovou linku ohlášen patnáct minut po deváté hodině. K zásahu byly vyslány profesionální jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Porubě a Zábřehu, spolu s nimi i dobrovolní hasiči z Pustkovce. Do hořícího bytu hasiči museli vstoupit násilně vykopnutím dveří, uvnitř nalezli ženu v bezvědomí. Tu vynesli z domu a předali ji do péče zdravotníků. V průběhu zásahu byli z domu zachráněni další dva lidé, 22 jich bylo evakuováno. Požár byl zlikvidován jedním vodním proudem, hasiči poté nasadili přetlakovou ventilaci pro odvětrání domu. V bytě byla při závěrečném průzkumu nalezena mrtvá kočka." 

Podle dalších informací hasičů v bytě nebyl nainstalován hlásič kouře. Vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na 350 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy