Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští výtvarníci z celého regionu malovali v Petrovicích na velkoformátová plátna

U petrovické hájenky se konal plenér pro účastníky kurzu relaxačního malování. Začátečníci i mírně pokročilí zkoušeli malovat akrylem především krajinu a různé květiny, ale i troufli si i na figurální motivy.

Už potřetí se mohli příznivci malování různými technikami účastnit pětidenního plenéru u petrovické hájenky. Věnoval se jim lektor a známý malíř Tomáš Oslizlok.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "Já se tady snažím všem radit, jak kreslit, malovat, jak používat barvy, štětce, kompozici, perspektivu a  podobně."

Všichni měli k dispozici velkoformátové plátno, na který své motivy malovali akrylem.

Tomáš Oslizlok, lektor, výtvarník: "Malujeme různé motivy, jsou to krajina, květiny,, figurální motivy a někdy taky zátiší."

Všichni účastníci jsou amatérští výtvarníci, pro které je malování koníčkem. Patří do skupiny kurzů relaxačního malování, které pravidelně probíhají v městském domě kultury.

Květa Tajovská, účastnice plenéru: "Tam mám venku obraz "U řeky město" no a dnes dělám "Slunečnice", snad se mi to podaří dodělat."
Anton Svrček, účastník plenéru: "Jelikož chodím rád po horách, tak to je asi nejvíc a taky mě baví i scifi, tak občas i něco ze scifi."

Další plenér se uskuteční 8. až 12. srpna, a to na Základní škole U Lesa. Volná místa na tento plenér ještě jsou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy