Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté kontrolovali kamiony v Moravskoslezském kraji, na pokutách vybrali téměř 128 tisíc korun

Policisté v Moravskoslezském kraji mají za sebou kontroly kamionů a autobusů. Během dvou dnů zkontrolovali 328 vozidel a zjistili 83 přestupků. Na pokutách vybrali téměř 128 tisíc korun a téměř dvě desítky řidičů poslali do správního řízení.

vážení kamionu; zdroj videa: Policie ČR

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony a autobusy proběhla minulý týden ve čtvrtek a pátek. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "této bylo zapojeno 50 policistů z řad dopravní policie. Ti během dvou dnů zkontrolovali 328 vozidel. Zjistili 83 dopravních přestupků, přičemž 65 z nich vyřídili v příkazním řízení za 127.900,- Kč. Příslušnému správnímu orgánu oznámili 18 přestupků."

Mezi nejčastější zjištěné prohřešky patřilo překročení hmotnosti vozidla a to celkem u 28 řidičů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Další přestupkové jednání dopravní policisté zjistili u 12 řidičů, kteří řídili vozidlo v nevyhovujícím technické stavu, ale také 8 řidičů nedodrželo bezpečnostní přestávku a dobu jízdy. Pozadu nezůstalo ani 8 řidičů, kteří zapomněli nohu na plynu a tak překročili předepsanou rychlost v daném úseku. Tři řidiči se posilnili před jízdou alkoholem. Muži zákona také uložili 10 řidičům kauci podle Zákona o silniční dopravě."

To však nejsou jediné přestupky, které policisté zaznamenali. Při této akci také řešili řidiče traktoru, který se údajně omylem dostal na dálnici D1.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Jak řidič mužům zákona uvedl, prý ho tam měla dovést navigace, kdy špatně odbočil na kruhovém objezdu u Lipníku nad Bečvou a najel přímo na dálnici D1. Řidič se tím dopustil přestupkového jednání a policisté na místě situaci vyřešili v příkazním řízení."

Podobné velké dopravní kontroly budou během následujících měsíců pokračovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy