Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podchod pro pěší pod železniční tratí v Českém Těšíně ožil historií i pohádkami

Stěny frekventovaného podchodu pro pěší pod železniční tratí v Českém Těšíně ožily výtvarným dílem, které obsahuje vícejazyčné nápisy, historii města i postavičky z pohádek. O oživení pochmurného místa se postarala za podpory města mladá výtvarnice Klaudie Švrčková.

Tohle je výtvarnice Klaudie Švrčková. Šest let maluje obrazy a je to právě ona, která oslovila vedení města s nápadem oživit veřejný podchod v Českém Těšíně.

Klaudie Švrčková, výtvarnice: "Říkala jsem si, že to musí být pro všechny věkové kategorie, protože tady chodí starší lidi, je tady základní a střední škola a zároveň to muselo mít nějakou hloubku pro lidi, co jsou z Těšína, proto je jedna zeď pomalovaná historickými symboly."

Nechybí tady zajímavé myšlenky, ale i například těšínský erb nebo historická tramvaj a symbolika rozdělení Těšína na českou a polskou část.

anketa: kolemjdoucí: "Je to lepší jak to bylo předtím." "Určitě to je lepší, lepší se tu chodí. Je to takové veselé, jak je člověk naštvaný, i to ho potěší." "Chodím tady denně a moc se mi to líbí, jen mám obavu, aby to zas za chvilku nebylo počmárané."
Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: "Musím říct, že tohle bylo nad moje očekávání. Viděl jsem ten návrh, ale že se tady objeví ta historie, že je to tak krásně propojeno a hlavně že ten podchod oslovuje tolik lidí, ať starších nebo děti, zastavují se tady, zajímá je to.” 

Celá výmalba speciálními akrylovými barvami trvala Klaudii osm dní. 

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail