Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva otřesy mozku a rozbitá hlava, záchranáři zasahovali u vážných nehod cyklistů v MSK

Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu u tří vážných nehod cyklistů, které se v odstupu tří a půl hodiny odehrály na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. Vzlétal k nim ostravský vrtulník, vyjížděly pozemní posádky a v jednom případě také horská služba.

K první události byli záchranáři voláni před půl druhou odpoledne do Heiparku na Novojičínsku, kde havaroval patnáctiletý cyklista a utrpěl poranění hlavy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Byl zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace."

O dvě hodiny později spěchaly týmy ZZS do Komorní Lhotky na Frýdecko-Místecku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Šestatřicetiletá žena přepadla při sjezdu na kole přes řídítka a při pádu si přivodila otřes mozku. U pacientky zasahovala zdravotnická posádka, která následně přepravila zraněnou k vrtulníku, který přistál na louce pod kopcem."

Ve tři čtvrtě na pět vyjížděly posádky ke třetímu cyklistovi, a to do Bílé, opět na Frýdecko- Místecku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaadvacetiletý muž rovněž spadl při sjezdu na jízdním kole a jevil známky otřesu mozku. Horšímu poranění podle všeho zabránila přilba, která se při nárazu rozbila. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli všichni pacienti transportováni do zdravotnických zařízení."

První dva předali záchranáři na urgentním příjmu ostravské fakultní nemocnice, třetího transportovali do Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy