Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté pořádají v létě preventivní akce k bezpečnosti na přehradách

Přehrady bývají v letních měsících vyhledávanými místy k trávení volného času. Policisté se tedy každoročně v tomto období vydávají za návštěvníky vodních ploch, aby jim předávali informace o tom, jak chránit svou bezpečnost, případně i svůj majetek. Letošní 7. ročník bezpečnostního opatření Bezpečně u vody odstartoval 1. června a bude probíhat až do 30. září na všech významných vodních plochách a tocích České republiky.

V Moravskoslezském kraji proběhla první preventivní akce Bezpečně u vody ve druhé polovině června na Žermanické přehradě na Frýdecko- Místecku. 

Karla Špaltová, preventistka PČR MSK: "Na dodržování zásad bezpečného chování, pravidel na vodní ploše i kolem ní dohlížela Státní plavební správa, speciální pořádková jednotka spolu s policejními preventisty a hlídkou obvodního oddělení v Nošovicích. V přidružených campech policisté promlouvali k občanům, aby si střežili své cennosti a dostatečně věnovali pozornost u dětí neplavců. Návštěvníci si kromě tematických dárků odnesli cenné rady a upozornění na možná rizika při pohybu na vodních plochách prostřednictvím letáčků „Bezpečně u vody“.

Hned první víkend o prázdninách se policisté zaměřili na vodní plochu Těrlické přehrady a její okolí.

Karla Špaltová, preventistka PČR MSK: "Policisté z oddělení v Těrlicku spolupracovali s oddělením hlídkové služby, policejním preventistou a pracovníkem Státní plavební správy. Společně poskytovali občanům informace k bezpečnému pobytu nejen na vodě, ale i v její blízkosti. Zaměřili se na problematiku požívání alkoholu u řidičů, kteří cestují k vodní ploše nebo směrem od ní, i u vůdců plavidel. Ti však byli zodpovědní, jelikož u žádného z nich nebylo požití alkoholu zjištěno. Pro inspiraci, jak nahradit alkoholické nápoje zodpovědnější variantou byli vůdci plavidel odměněni nealkoholickým pivem. S ostatními návštěvníky v okolí přehrady policisté mimo jiné probírali preventivní zásady zabezpečení svého majetku."

V sobotu 23. července pak vyrazili bruntálští policisté ve spolupráci se Speciální pořádkovou jednotkou a policejním preventistou, Státní plavební správou, členy rybářského svazu, lesní stráže a Povodí Odry také na vodní nádrž Slezská Harta.

Karla Špaltová, preventistka PČR MSK: "Cílem bylo informovat občany o bezpečných zásadách nejen při rekreaci u vody, ale také je upozornit na dodržování pravidel souvisejících s pohybem na vodních plochách, pohybu na vodě nebo přilehlém okolí vodní nádrže. Policisté návštěvníkům také zdůrazňovali základní zásady ochrany majetku např. při zabezpečení vozidla anebo osobních věci odložených na dekách. Podrobné informace s preventivními radami si poté mohli návštěvníci Slezské Harty odnést s sebou na informačních letáčcích, společně s dalšími předměty, které obdrželi od policistů."

Po celou dobu trvání se budou tyto akce konat opakovaně na vybraných vodních plochách a tocích celého Moravskoslezského kraje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy