Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská nemocnice připravuje otevření odběrového místa pro dárce krve v Krnově

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě chce nabídnout dárcům nové místo k odběru krve. Nemocnice zásobuje transfuzními přípravky a krevními deriváty zejména nemocnice v Opavě a Krnově. A právě tam by mělo vzniknout nové odběrové místo.

V rámci lepší dostupnosti a zkrácení dojezdové vzdálenosti odběrového místa nejen pro pravidelné dárce, ale i potencionální prvodárce krve z Krnova a okolí, se vedení Slezské nemocnice rozhodlo otevřít další odběrové místo ideálně v krnovské nemocnici. V současné době probíhá hledání vhodných prostor.

Karel Siebert, ředitel Slezské nemocnice v Opavě: "S otevřením odběrového místa v krnovské nemocnici počítáme nejpozději od 1. ledna 2023 a pevně věříme, že dárci krve, kteří pravidelně dojíždějí k nám do Opavy, toto nové místo ocení. Doufáme také, že přiblížením odběrového místa obyvatelům Krnova a okolí najdeme i další nové dárce. Dostatek dárců krve a s tím spojený pravidelný přísun krve je pro nemocnici zásadní. Nemocniční péče je na dostatku krve a z ní vyrobených krevních derivátech závislá. Naše transfuzní oddělení Slezské nemocnice zásobuje nejen naši nemocnici, ale také nemocnici v Krnově, která své hematologicko-transfuzní oddělení nemá."

Slezská nemocnice se jako největší nemocnice zřizovaná Moravskoslezským krajem svým neustálým rozvojem posouvá k ještě vyššímu standardu komplexně poskytované péče a tím zároveň zkvalitňuje životní úroveň v oblasti dostupnosti a kvality zdravotní péče obyvatelům celého slezského regionu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy