Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeští a slovenští policisté společně kontrolovali na hranicích kamiony

Moravskoslezští dopravní policisté se na základě pozvání slovenských kolegů zúčastnili koordinované silniční technické kontroly. Akce se uskutečnila v Žilinském kraji na silnici I/10 před hraničním přechodem Makov. Zaměřena byla hlavně na kontrolu a vážení kamionů.

Kromě našich policistů byli k účasti přizváni také zástupci slovenských institucí, např. Ministerstva dopravy a výstavby Slovenské republiky, Národního inspektorátu práce, Slovenské lesnicko-dřevařská inspekce, Slovenské správy cest a mnoho dalších.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Slovenští policisté se zaměřili na kontrolu nákladních a užitkových vozidel. K dispozici měli také mobilní váhy a mobilní stanici technické kontroly. Nedílnou součástí kontrol bylo tedy také vážení nákladních vozidel pro zjištění, zda jsou dodržovány maximálně přípustné hmotnosti a měření emisí spalovacích motorů. Zjišťovali také, jak jsou dodržovány povinnosti pro silniční nákladní dopravu spojené s přepravou nebezpečných věcí, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků a zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami nebo jaký je technický stav vozidel."

Protože kontroly probíhaly na území Slovenska, naši policisté tam nemohli ukládat žádné pokuty. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Svým kolegům při samotných, často časově a mnohdy i fyzicky náročných kontrolách vypomáhali."

Pro všechny zúčastněné bylo ale nejdůležitější předávání zkušeností z praxe při obdobných kontrolách na území obou států.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail