Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Těžké zranění 21letého cyklisty v Beskydech, střetl se s osobním autem

Celkem tři posádky ZZS MSK zasahovaly v pondělí 1. srpna 2022 u těžce zraněného cyklisty v obci Dolní Lomná na Frýdecko-Místecku. Muž byl po střetu s osobním automobilem nejprve při vědomí, následně se ale jeho stav zhoršil. Nehoda se měla stát na křižovatce mezi Dolní Lomnou, Jablunkovem a Bocanovicemi.

Zdravotníci podle mluvčího záchranářů na místo vyrazili okolo patnácté hodiny. 

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Nejprve k události vyjela pozemní zdravotnická a lékařská výjezdová skupina v setkávacím systému a následně byl do akce povolán i vrtulník LZS Ostrava."
Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Při příjezdu záchranářů byl při vědomí, po krátkém čase však u něj došlo ke zhoršení stavu a bezvědomí. Při nehodě utrpěl tržnou ránu na hlavě a zlomeninu levé dolní končetiny. Po podání nezbytných léků a zajištění dýchacích cest byl převeden na umělou plicní ventilaci. S přiloženým krčním límcem a znehybněnou zlomeninou byl následně uložen do celotělové podtlakové matrace." 

Mladého muže poté vrtulník transportoval na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě. Průběh nehody je v šetření dopravních policistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy