Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ulice Podhájí v Ostravě-Jihu bude pro chodce a cyklisty bezpečnější. Projde kompletní rekonstrukcí

Radnici Ostravy-Jihu se podařilo vykoupit pozemek, který chyběl pro vybudování nové cyklostezky, chodníku a silnice na ulici Podhájí. V současné době tam panuje nebezpečná a nepřehledná situace jak pro chodce, tak i cyklisty.

Frekventovaný úsek na ulici Podhájí poblíž Dakoty bude mnohem bezpečnější. Projde celkovou rekonstrukcí, která jasně oddělí chodník od silnice a počítá se i s novou cyklostezkou.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Když se sami podíváte tady, tak je to tady úzké, jsou tady ještě staré stromy. Lidé nerozeznají a řidiči, co je cesta a co už je chodník. Je to opravdu tady nebezpečné. Momentálně jsme v našem obvodě vykoupili část pozemku, který nám bránil k tomu, abychom to mohli dostavit.”

Momentálně se staví cyklostezka na ulici Cholevova ve směru k Dakotě, která navazuje na cyklostezku od rondlu v Hrabůvce.

Cyklostezka na ulici Podhájí naváže jak na ní, tak na cyklostezku, která vede přes Bělský les do Výškovic a dál do polanských lesů, Polanky a Jistebníku.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ulicí Podhájí míří řada obyvatel a návštěvníků Jihu právě do našeho zeleného srdce do Bělského lesa, kde díky finanční podpoře ze strany městského obvodu byly v posledních letech vybudovány grilovací místa, dětské hřiště, jsou tam procházkové zóny. Určitě lidé uvítají, že tam je i veřejné WC u tramvajové točny.”

Děti se navíc v Bělském lese mohou projít po pohádkové Surikatí stezce.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail