Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V AVE ARTu poprvé vyrobili obří keramické sochy. Vypalovaly se ve speciální peci

Umělecká škola AVE ART se stala místem keramického sympozia, na kterém umělci z celé republiky tvořili díla o velikosti až 130 centimetrů na výšku, což dosud nebylo možné. Nebylo je totiž kde vypálit.

Jiří Břenek, hrnčíř a keramik: “Tak velké plastiky se musí dělat z několika kusů a pak lepit dohromady. Samozřejmě to bylo složitější, ale proto jsme to dělali. Chtěli jsme si to vyzkoušet.”
Jaroslav Prokop, ředitel, AVE ART: “Je to takové světýlko na konci tunelu pro ty naše žáky, kteří studují obor užitá keramika je to něco, za čím mohou jít a mají představu, kam se ten obor vyvíjí, protože ty velké objekty, velké věci, které tady vznikly, ve výuce nemáme.”
Tereza Klečková, technoložka, SEEIF Ceramic: “Zde, kde se nacházíme, tak máme dvě tunelové pece, které mají na délku 60 metrů a projíždí jimi pecní vozy, které mají ložnou plochu dva a půl na 3 metry a je možné nasadit do 130 cm výšky.”

Sochy jsou vyrobeny ze speciálního materiálu tak, aby vydržely teplotu 1300 stupňů, na kterou se budou ve speciální peci vypalovat.

Lenka Szilasi, sochařka: “Stala se nám taková věc, že při transportu se nám trošičku ulomily ruce, ale vůbec to nevadí. To zvládneme i s tím. Prostě se to přilepí, hlína je super, tak věřím, že to dobře dopadne. A protože téma sympozia je naděje, tak máme naději, že to dobře dopadne.”

Vypálené sochy budou vystaveny v DK Poklad v Porubě a poté poputují do veřejného prostoru.

Nahlásit chybu


K tématu
Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail