Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníka Třineckých železáren popálila struska. V Českém Těšíně zavalily muže trubky

Záchranáři zasahovali v uplynulých desítkách hodin u dvou vážných pracovních úrazů, které se odehrály na Karvinsku a Frýdecko-Místecku. Ve firmě v Českém Těšíně zavalily muže ve čtvrtek trubky a v Třineckých železárnách v pátek vážně popálila pracovníka žhavá struska. Oba musel transportovat do nemocnice vrtulník.

K první události spěchala posádka rychlé zdravotnické pomoci a leteckých záchranářů ve čtvrtek dopoledne. Nahlášeno bylo zranění muže v českotěšínské firmě. Třiapadesátiletého muže zavalila sada kovových trubek.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zůstal při vědomí, zasahující lékař však u něj zjistil vážná poranění páteře a pánve. Pacient byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem a uložen do vakuové matrace. Po podání léků a infuzních roztoků byl vrtulníkem transportován do traumatologického centra FN Ostrava."

V pátek odpoledne pak byla záchranná služba volána k úrazu v areálu Třineckých železáren.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění při zasažení žhavou struskou, která mu způsobila popáleniny II. a III. stupně v oblasti trupu a horních končetin. Pozemní lékařská posádka spolu s leteckými záchranáři zajistila prvotní ošetření popálených ploch, tepelný komfort, podala léky tlumící bolest a provedla další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče."

Pacient byl po šetrném leteckém transportu předán do péče popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail