Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bolaticích našli 65 rezavých dělostřeleckých min z druhé světové války, museli je tam i odpálit

Ve čtvrtek v Bolaticích vykopali 65 dělostřeleckých min z druhé světové války. Přivolaní policisté museli evakuovat přilehlé okolí a pyrotechnik následně rozhodl o odpalu munice na místě. Kvůli silné korozi je bylo totiž nebezpečné převážet.

Kopal základy opěrné zdi a našel minuci. 46letý muž oznámil ve čtvrtek odpoledne na linku 158, že na ulici Družstevní v obci Bolatice nalezl nejméně osm kusů kovových předmětů, které vypadají jako munice. Následně začaly v obci doslova manévry.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Na místo se ihned dostavila službu konající policejní autohlídka z Obvodního oddělení v Kravařích, která ověřila výše uvedené oznámení, do daného prostoru přivolala nejen další policisty z Obvodního oddělení v Hlučíně a z opavského Dopravního inspektorátu, ale také specialisty z Pyrotechnické expozitury ve Frýdku-Místku, hasiče Hasičského záchranného sboru v Opavě, příslušníky z Hasičského záchranného útvaru v Hlučíně a starostu obce."

Vzápětí se musela provést řízená evakuace lidí, kteří bydleli v blízkosti. Z nebezpečného perimetru bylo odvedeno 24 lidí.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "V v okolí nálezu a provedeným průzkumem bylo zjištěno a nalezeno 65 kusů nevybuchlých dělostřeleckých min ráže 82 milimetrů, které pocházejí z období 2. světové války. Vzhledem ke špatnému stavu munice (rozsáhlá koroze), bylo policejními pyrotechniky rozhodnuto o odpálení všech min na místě a na přilehlém poli mezi obcemi Bolatice a Dolní Benešov, a to v oblasti Křeménky. Veškerá nalezená munice tak byla speciálně zneškodněna, znehodnocena a následně odvezena k totální likvidaci."

Celé bezpečnostní opatření i evakuace obyvatel byla ukončena v jednadvacet hodin a vše se obešlo bez zranění i bez případných škod.

Nahlásit chybu


K tématu
Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, Spořitelní ulice
Frýdlant nad Ostravicí
od 21 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail