Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5 zraněných po čelním střetu dvou aut mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí

Celý MS kraj |

Vážná nehoda uzavřela v sobotu před polednem hlavní tah z Opavy na Hradec nad Moravicí. Čelně se tam srazila dvě auta. Zranilo se pět lidí, několik museli hasiči vyprostit. Na vině je nezodpovědné předjíždění mladého řidiče, navíc v místě přes plnou čáru.

Nehoda se stala krátce po 11. hodině na 53. kilometru silnice I/57 mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič (1999) osobního vozidla Škoda Fabia (ve vozidle cestoval sám) jel od obce Hradec nad Moravicí směrem na Opavu, kde z předběžně zjištěných informací měl předjíždět, přičemž následně došlo k čelnímu střetu s právě projíždějícím vozidlem Škoda Roomster, které řídil muž r. 1978. V tomto vozidle celkem cestovaly čtyři osoby. "

Roomster byl odhozen do příkopu a Fabia skončila na silnici.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. V prvním vozidle cestovaly čtyři osoby, v druhém jedna. Hasiči museli z každého vozidla vyprostit jednu osobu pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Ostatní osoby byly při příjezdu hasičů již z vozidla venku a hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc. Postupně všechny osoby předali do péče zdravotníků. Hasiči se současně s vyprošťováním zaměřili i na zajištění obou vozidel proti požáru."

Záchranáři poslali na místo šest výjezdových skupin. Lékařskou posádku a dva vozy RZP z Opavy, zdravotnické posádky ze stanoviště v Dolním Benešově a z Krnova a vrtulník LZS Ostrava.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři na místě ošetřili celkem pět pacientů, všichni byli v době zásahu při vědomí a komunikovali. Dva muži (1999 a 1978) byli po zaklínění vyprošťováni. Oba byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Ostravě a předáni na oddělení Urgentního příjmu. Jeden se zlomeninami dolních končetin, druhý se zhmožděním hrudníku a poraněnou levou rukou. Další zraněné byly ženy (1977, 2002 a 2011). U všech došlo k poranění v oblasti ramene či krku a oděrkám na horních nebo dolních končetinách. K dalšímu vyšetření a ošetření byly převezeny na chirurgickou ambulanci do Slezské nemocnice v Opavě."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Silnice byla v obou směrech uzavřena. Dopravu koordinovali policisté. Z důvodu zranění obou řidičů nebyla možnost provést dechovou zkoušku. Policisté se nyní zabývají nehodovým dějem a zjišťují všechny okolnosti dopravní nehody."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení záchranných prací vyčkali hasiči na místě nehody na ukončení šetření a zadokumentování nehody Policií ČR. Následně byl proveden úklid a zprovoznění komunikace tak, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz."

Průjezd místem byl umožněn ve 14:00 hodin. Následně ještě probíhal přes hodinu úklid nehody.

Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do odstaveného auta u Opavy. Náraz těžce zranil muže stojícího u kapoty

11. prosince 2023 14:45 | Opava | Jiří Cileček

Těžká dopravní nehoda zaměstnala v pondělí ráno na okraji Opavy všechny složky záchranného systému. Řidič osobního auta tam naboural do auta odstaveného u krajnice, které mělo zřejmě poruchu. Jeho řidič stál nad otevřenou kapotou a po nehodě utrpěl velmi těžká zranění. Záchranáři ho museli oživovat a do nemocnice ho transportoval vrtulník. Policie hledá svědky.

Mezi Antošovicemi a Šilheřovicemi bouralo auto do stromu, řidič zemřel

21. dubna 2024 16:20 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli odpoledne na silnici z Ostravy-Antošovic na Šilheřovice. Auto tam nabouralo do stromu a při nehodě zemřel řidič ročníku 1991.

Při srážce dvou aut v Ostravě se zranili čtyři lidé, z toho dvě děti

13. srpna 2023 10:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu odpoledne u srážky dvou aut v Ostravě-Kunčicích. Zranili se čtyři lidé, z toho dvě děti. Jedno z aut nedalo přednost při odbočování a po srážce skončilo na střeše.


Ostravskou městskou policii posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Lidé opět obdivují květinovou louku před havířovskou nemocnicí

Nemocnice v Havířově i v letošním roce nechala před hlavním vstupem vysadit květinovou louku. Ta hraje doslova všemi barvami a nečekaně na ní vykvetly i slunečnice.

VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Skokani z Fokusu získali bronzové evropské medaile, i tu historicky první pro Českou republiku

Tým dětí ze Střediska volného času Fokus zabodoval na mistrovství Evropy. V rychlostním skákání přes švihadla získal tři bronzové medaile. Jsou to historicky první medaile z evropského šampionátu v této sportovní disciplíně pro Českou republiku.

Příměstský tábor MasterChef učí děti ve Frýdku-Místku vařit

Pizza, croassaint nebo třeba moravské koláče. Nejen to si samy připravily děti v cvičné kuchyni střediska Volného času Klíč Frýdek-Místek. Oblíbený příměstský tábor, který učí děti vařit, byl opět kompletně zaplněn. Některé děti ho absolvují i opakovaně.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

Muže v Beskydech pobodal sršeň, s těžkou alergickou reakcí byl letecky přepraven do nemocnice

Včera 10:12 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V úterý 23. července dopoledne zasahovaly týmy zdravotnické záchranné služby v Beskydech u vážně ohroženého pacienta. Před devátou hodinou přijali operátoři informaci o muži pobodaném sršněm pod vrcholem Ondřejníku nedaleko obce Pstruží na Frýdecko-Místecku.

Návštěvníky hradu Sovinec děsily strašidelné bestie vylézající ze sklepení

22. července 2024 12:36 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová | Kulturní okénko

Doslova děsivý víkend čekal na návštěvníky hradu Sovinec. Ze sklepení a dalších zákoutí totiž vylézaly všelijaké strašidelné bestie.

V MS kraji přibývají případy tonutí. Důležitá je včasná první pomoc

22. července 2024 12:18 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Slunečné počasí láká k vodě spoustu lidí a bohužel to sebou přináší i další případy tonutí. V pátek spěchala záchranná služba k dítěti na Karvinsko a v sobotu se utopila žena v Hlučínském jezeře. V případech tonutí je klíčová včasná první pomoc.

Policisté vyrazili na vodní plochy kontrolovat plavce, plavidla i rybáře

22. července 2024 10:38 | Celý MS kraj | Libor Běčák | Beskydský expres

Na vodních plochách v Moravskoslezském kraji, které slouží rekreaci a vodním sportům, se v průběhu letních prázdnin konají preventivní kontroly. Zaměřené jsou na bezpečnost plavců i posádek plavidel.

5 zraněných po čelním střetu dvou aut mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí
Vydáno 13. srpna 2022 12:36, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Vážná nehoda uzavřela v sobotu před polednem hlavní tah z Opavy na Hradec nad Moravicí. Čelně se tam srazila dvě auta. Zranilo se pět lidí, několik museli hasiči vyprostit. Na vině je nezodpovědné předjíždění mladého řidiče, navíc v místě přes plnou čáru.

zdroj foto: HZS MSK

Nehoda se stala krátce po 11. hodině na 53. kilometru silnice I/57 mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič (1999) osobního vozidla Škoda Fabia (ve vozidle cestoval sám) jel od obce Hradec nad Moravicí směrem na Opavu, kde z předběžně zjištěných informací měl předjíždět, přičemž následně došlo k čelnímu střetu s právě projíždějícím vozidlem Škoda Roomster, které řídil muž r. 1978. V tomto vozidle celkem cestovaly čtyři osoby. "

Roomster byl odhozen do příkopu a Fabia skončila na silnici.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. V prvním vozidle cestovaly čtyři osoby, v druhém jedna. Hasiči museli z každého vozidla vyprostit jednu osobu pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Ostatní osoby byly při příjezdu hasičů již z vozidla venku a hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc. Postupně všechny osoby předali do péče zdravotníků. Hasiči se současně s vyprošťováním zaměřili i na zajištění obou vozidel proti požáru."

Záchranáři poslali na místo šest výjezdových skupin. Lékařskou posádku a dva vozy RZP z Opavy, zdravotnické posádky ze stanoviště v Dolním Benešově a z Krnova a vrtulník LZS Ostrava.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři na místě ošetřili celkem pět pacientů, všichni byli v době zásahu při vědomí a komunikovali. Dva muži (1999 a 1978) byli po zaklínění vyprošťováni. Oba byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Ostravě a předáni na oddělení Urgentního příjmu. Jeden se zlomeninami dolních končetin, druhý se zhmožděním hrudníku a poraněnou levou rukou. Další zraněné byly ženy (1977, 2002 a 2011). U všech došlo k poranění v oblasti ramene či krku a oděrkám na horních nebo dolních končetinách. K dalšímu vyšetření a ošetření byly převezeny na chirurgickou ambulanci do Slezské nemocnice v Opavě."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Silnice byla v obou směrech uzavřena. Dopravu koordinovali policisté. Z důvodu zranění obou řidičů nebyla možnost provést dechovou zkoušku. Policisté se nyní zabývají nehodovým dějem a zjišťují všechny okolnosti dopravní nehody."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení záchranných prací vyčkali hasiči na místě nehody na ukončení šetření a zadokumentování nehody Policií ČR. Následně byl proveden úklid a zprovoznění komunikace tak, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz."

Průjezd místem byl umožněn ve 14:00 hodin. Následně ještě probíhal přes hodinu úklid nehody.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000032823/5-zranenych-po-celnim-stretu-dvou-aut-mezi-opavou-a-hradcem-nad-moravici