Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

5 zraněných po čelním střetu dvou aut mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí

Vážná nehoda uzavřela v sobotu před polednem hlavní tah z Opavy na Hradec nad Moravicí. Čelně se tam srazila dvě auta. Zranilo se pět lidí, několik museli hasiči vyprostit. Na vině je nezodpovědné předjíždění mladého řidiče, navíc v místě přes plnou čáru.

Nehoda se stala krátce po 11. hodině na 53. kilometru silnice I/57 mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Řidič (1999) osobního vozidla Škoda Fabia (ve vozidle cestoval sám) jel od obce Hradec nad Moravicí směrem na Opavu, kde z předběžně zjištěných informací měl předjíždět, přičemž následně došlo k čelnímu střetu s právě projíždějícím vozidlem Škoda Roomster, které řídil muž r. 1978. V tomto vozidle celkem cestovaly čtyři osoby. "

Roomster byl odhozen do příkopu a Fabia skončila na silnici.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů. V prvním vozidle cestovaly čtyři osoby, v druhém jedna. Hasiči museli z každého vozidla vyprostit jednu osobu pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Ostatní osoby byly při příjezdu hasičů již z vozidla venku a hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc. Postupně všechny osoby předali do péče zdravotníků. Hasiči se současně s vyprošťováním zaměřili i na zajištění obou vozidel proti požáru."

Záchranáři poslali na místo šest výjezdových skupin. Lékařskou posádku a dva vozy RZP z Opavy, zdravotnické posádky ze stanoviště v Dolním Benešově a z Krnova a vrtulník LZS Ostrava.

Ladislav Lang, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři na místě ošetřili celkem pět pacientů, všichni byli v době zásahu při vědomí a komunikovali. Dva muži (1999 a 1978) byli po zaklínění vyprošťováni. Oba byli přepraveni do Fakultní nemocnice v Ostravě a předáni na oddělení Urgentního příjmu. Jeden se zlomeninami dolních končetin, druhý se zhmožděním hrudníku a poraněnou levou rukou. Další zraněné byly ženy (1977, 2002 a 2011). U všech došlo k poranění v oblasti ramene či krku a oděrkám na horních nebo dolních končetinách. K dalšímu vyšetření a ošetření byly převezeny na chirurgickou ambulanci do Slezské nemocnice v Opavě."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Silnice byla v obou směrech uzavřena. Dopravu koordinovali policisté. Z důvodu zranění obou řidičů nebyla možnost provést dechovou zkoušku. Policisté se nyní zabývají nehodovým dějem a zjišťují všechny okolnosti dopravní nehody."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení záchranných prací vyčkali hasiči na místě nehody na ukončení šetření a zadokumentování nehody Policií ČR. Následně byl proveden úklid a zprovoznění komunikace tak, aby mohl být obnoven plynulý a bezpečný provoz."

Průjezd místem byl umožněn ve 14:00 hodin. Následně ještě probíhal přes hodinu úklid nehody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy