Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pendolino srazilo muže mezi Jistebníkem a Studénkou

V sobotu odpoledne srazilo Pendolino mezi Jistebníkem a Studénkou muže. Nehoda zastavila provoz na koridoru mezi Ostravou a Studénkou. Sražený muž byl letecky transportován do nemocnice.

Nehoda na železniční trati mezi Jistebníkem a Studénkou se stala v 15:30 hodin. Muže srazil vlak SC 504 Pendolino.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Muž utrpěl těžká zranění a byla letecky transportován do nemocnice. Okolnosti a další skutečnosti nyní zjišťují novojičínští kriminalisté. Provoz na trati je zastaven. Ve vlaku nedošlo ke zranění osob."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "První záchranáři byli u postiženého během šesti minut od převzetí výzvy k zásahu. Šestatřicetiletý muž zůstal po střetu s vlakem Pendolino ležet vedle kolejiště několik set metrů za soupravou. Zasahující lékař zjistil poruchu vědomí a vícečetná vážná poranění v oblasti horní, dolní končetiny, trupu a pánve. Pacient byl v přímém ohrožení života a jevil známky šokového stavu. Záchranáři jej museli zaintubovat a převést na umělou plicní ventilaci, zajistit vstup do kostní dřeně, naložit krční límec a pánevní pás. Vzhledem k faktu, že pacient utrpěl velkou krevní ztrátu, lékař LZS zahájil podávání plné krve již na místě události. Tato terapie měla prokazatelně pozitivní efekt na stabilizaci oběhových funkcí pacienta před jeho předáním ve zdravotnickém zařízení. Po provedení všech potřebných úkonů byl muž přepraven na urgentní příjem FN Ostrava."

Cestující z Pendolina museli hasiči evakuovat do vlaku EC 140. Některé osobní vlaky byly následně definitivně odřeknuty a mezi Jistebníkem a Studénkou byla zavedena náhradní autobusová doprava. Několik spojů jedoucích na Prahu bylo vedeno odklonem. Přibližně v 17:00 byl v místě události obnoven provoz po jedné koleji. Vlaky tak postupně začaly vyjíždět ze stanic, ve kterých musely původně zastavit.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail