Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je to potvrzeno. Obor stomatologie se letos na LF Ostravské univerzity neotevře

Obor stomatologie Ostrava zatím mít nebude. Letos v září ho chtěla otevřít Lékařská fakulta Ostravské univerzity. Dosud ale nedostala rozhodující stanovisko od Národního akreditačního úřadu. V žádném případě se ale nevzdává a doufá, že se to podaří příští akademický rok.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity už na konci ledna letošního roku dokončila 13 set stránkový akreditační spis pro obor stomatologie. Ten od té doby stále leží na Ministerstvu zdravotnictví.

Hanka Hanke, mluvčí Lékařské fakulty OU: “My doufáme, že se ten akreditační spis opravdu dostane k posouzení Národnímu akreditačnímu úřadu co nejdříve. Ten zájem o to, otevřít ten obor je opravdu veliký, a to jak ze strany kraje a města, tak i zdejší stomatologové se nadchli myšlenkou toho, že by v Ostravě mohl být otevřen stomatologický obor. Víc než desítky se zapojilo a nabídlo svou pomoc v rámci praktické výuky.”
Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “V případě, že se otevře obor stomatologie na Lékařské fakultě, tak to určitě pomůže regionu, protože drtivá většina mediků, kteří vystudují, zůstanou v tomto regionu. Ze začátku se počítá se zhruba 30 ročně. Takže aspoň to bude taková prvotní pomoc.”

Sehnat zubaře je v MS kraji velký problém. Chybí jich zhruba 200.

Anketa: obyvatelé MS kraje: “Je to velký problém sehnat zubaře. Hlavně protože hodně starých zubařů odchází do důchodu.”
“Sedm let jsem sháněla zubaře. Nakonec přes známost jsem se vetřela k jedné paní. A hlavně člověk si nemůže vybírat, když mu ten zubař moc nesedí.”

Momentálně v MS kraji nemá zubaře na 150 tisíc lidí. Nejvíce na Karvinsku, Bruntálsku a Frýdecko-Místecku.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail