Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie zjistila, kdo ukradl hendikepovanému chlapci autosedačku, zloděje usvědčila DNA

Policistům se podařilo vypátrat, kdo v Ostravě ukradl z auta sedačku pro hendikepované dítě. Klíčová byla analýza DNA, kterou provedli kriminalističtí experti ze stop odebraných v autě. Z databáze vyjelo jméno zloděje, který už byl za podobné delikty odsouzen.

Letos v lednu požádala policie veřejnost o pomoc při pátrání po zloději, který ukradl těžce postiženému 12letému Borisovi z Ostravy speciální sedačku z auta. Matka na novou za 70 tisíc neměla peníze a navíc sedačka byla, vzhledem ke speciální konstrukci pro postižené, téměř neprodejná. 

Eva Farníková, matka Borise: "Hlavně byla Boriskovi přizpůsobena podle váhy, podle výšky. Nastavoval nám to v autě přímo technik, takže nešlo jen obyčejně přijít, vytáhnout a jít."

Naštěstí provedli výbornou práci kriminalističtí technici, kteří sbírali v autě stopy a poslali je k dalšímu zkoumání na oddělení kriminalistické techniky a expertíz do Frýdku-Místku. Experti pak v laboratoři našli DNA, která byla shodná se vzorkem odebraným 38letému zloději  v jiném případě.

Pavel Tomek, kriminalistický expert: "Výsledkem analýzy je tzv. profil DNA. Jde o alfanumerický kód a my jsme potom schopni říct ano, tahle stopa, tento biologický materiál pochází od této konkrétní osoby." 
Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: “Odborným vyjádřením byla ze zajištěné stopy stanovena DNA osoby, u které byla při porovnání údajů v Národní databázi DNA nalezena shoda právě s 38letým mužem, který má za sebou trestní minulost.”

Jde o recidivistu, který už má na svědomí například vloupání do stavebního kontejneru, garáže, ale přivydělával si i jako kapsář a za to je nyní ve vězení. Ke krádeži sedačky se sice nepřiznal, ale expertíza DNA jako důkaz u soudu postačí. 

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 23 296 Kč/měsíc

Detail