Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladý motorkář nepřežil nehodu v ostravském Motoparku, úsilí záchranářů bylo marné

Čtyřiadvacetiletý motorkář zemřel při nehodě v ostravském Motoparku. Tragédie se stala v pondělí 29. srpna večer. O události informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Operační středisko získalo informaci o havárii motocyklisty po půl osmé večer. Na místo ihned vyrazily týmy rendez-vous a RZP. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž nejevil po nárazu do překážky žádné známky života – zasahující lékař zjistil, že došlo k zástavě dýchání i krevního oběhu. Posádky proto neprodleně zahájily rozšířenou resuscitaci ve snaze obnovit srdeční činnost. Úsilí záchranářů však byla marná a pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, která při nehodě utrpěl."
René Černohorský, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak patnáct minut před dvacátou hodinou 29. srpna 2022 řídil 24letý muž z Karvinska motocykl tovární značky Husquarna, a to po cvičné dráze v uzavřeném areálu motoparku při ulici Opavské v Ostravě, v městské části Třebovice. Ač při jeho předchozím pádu na zem došlo k poškození páčky ruční brzdy motocyklu, přesto zpět usedl za řídítka a následně pokračoval dál v jízdě, kdy z blíže dosud nezjištěného důvodu nezvládl řízení jednostopého dopravního prostředku, vyjel vlevo mimo vozovku a narazil do zde instalované zábrany z pneumatik a poté i do přilehlé betonové zdi. Při tomto motocyklista utrpěl mnohočetná poranění zejména v oblasti hlavy, která byla neslučitelná s životem, a na místě kolizní situace zemřel. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku nebyla doposud vyčíslena a u zemřelého 24letého muže byla nařízena zdravotní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních, návykových látek či jedů. Celá záležitost je nadále v gesci ostravských policistů a kriminalistů."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Dagmar Klocková, ČR
Ostrava
od 9 999 do 40 000 Kč/měsíc

Detail