Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba má nový kruhový objezd. Má výrazně přispět ke snížení nehod u Jilemnického náměstí

V Ostravě-Porubě přinesl začátek školního roku úlevu řidičům. S koncem prázdnin totiž skončila stavba nového kruhového objezdu u Jilemnického náměstí. Dosud museli jezdit objížďkou po ulici Polská.

Nový kruhový objezd u Jilemnického náměstí v Ostravě-Porubě je hotový. Na stavbě, kterou hradil ostravský magistrát, už budou probíhat jen práce, které neomezí samotný provoz.

Zuzana Bajgarová (ANO) náměstkyně primátora Ostravy: “Kruhový objezd na Jilemnického náměstí se stejně jako Opavskou podařilo zprovoznit v průběhu letních prázdnin, takže od 1. září budou moci auta projíždět. Budou tam samozřejmě následně probíhat ještě nějaké dodělávky. Mezi nimi okolní chodníky se upraví, dosadí se zeleň uprostřed toho kruháče.”

Kruhový objezd nahradil nebezpečnou a nepřehlednou křižovatku, která byla místem nejčastějších dopravních nehod v Porubě.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Já jsem strašně ráda, protože tady byly samé bouračky To byla vždycky rána prostě, já jsem vylezla z okna, jelikož bydlím hned tady a viděla jsem, že bouračky byly pořád. Dennodenně. Takže je daleko bezpečnější. Ano, určitě. Tam lidi prostě neviděli tu stopku z druhé strany.”
“Nějaké karamboly tady byly pravidelně každý týden.”
“Jsem moc ráda, protože to bylo špatné tady.”

Současně s výstavbou kruhového objezdu probíhala také rekonstrukce tramvajové trati na ulici Opavská, kde se bude až do poloviny září jezdit jen jedním pruhem v obou směrech. A to v úseku od Slovanu po křižovatku s ulicí Martinovskou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy