Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve frenštátském muzeu si děti vyzkoušely dávnou výuku, z rákosky měly respekt

Zajímavý program se připravili na konec prázdnin ve frenštátském muzeu. Návštěvníkům ukázali, jak se vyučovalo kdysi dávno a děti potvrdily, že například na tělesné tresty rákoskou by si zvykat nechtěly.

Antonín Dobiáš a Petr Hlaváč, účastníci akce: “Tady bych asi moc dlouho nevydržel. Pokud by tady měli tu rákosku, tak skutečně ne. To už bych asi vyletěl…”


Martin Trubač, Muzeum Frenštát pod Radhoštěm: “Na konci prázdnin naše muzeum připravilo už tradičně program pro děti a mládež, ale ne jenom pro ně. Ten letošní je věnován škole. Je to také z důvodu toho, že v tuto dobu máme v muzeu výstavu Pojď sem dítě, uč se moudrým býti, která tady bude až do února a která mapuje historii frenštátského základního školství od nejstarších dob do roku 2000. A přišlo nám, že ta výstava tvoří ideální kulisy pro program, ve kterém si návštěvníci mohou vyzkoušet, jak to chodilo ve škole v čase těch našich pradědečků a praprababiček, v čase Rakousko-Uherska. Je to takový interaktivní program, kde formou takové gramatiky jsou návštěvníci zapojování přímo do improvizované výuky. Kromě toho mají možnost také vyrobit si nějaký ozdobný předmět z korálků, popřípadě až skončí tady tahle část pro děti, máme pro dospěláky připravenou komentovanou prohlídku. Mimo to bych rád pozval návštěvníky nebo zájemce, kteří by přišli do našeho muzea na blížící se frenštátskou Muzejní noc, která by měla proběhnout poslední zářijový den, v pátek 30. září. Opět bude z velké části věnována tématice školství. Během té muzejní noci by měli vystoupit žáci zdejší základní umělecké školy s Cimrmanovským představením Vyšetřování ztráty třídní knihy. Máme připraveno také promítání dobových filmů a spoustu dalších překvapení.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy