Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyřicetiletý motocyklista se v Ostravě srazil s autobusem, řidič ho zřejmě přehlédl

Těžkým zraněním skončila sobotní nehoda čtyřicetiletého motocyklisty, který se v Ostravě-Přívozu srazil s autobusem. Nehoda se stala na ulici Sokolská třída u vozovny trolejbusu. Řidič autobusu zřejmě motocyklistu přehlédl.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Minutu před devatenáctou hodinou podvečerní 3. září 2022 po hlavní silnici ulice Sokolská třída v Ostravě, v městské části Moravská Ostrava řídil místní 59letý muž autobus MHD linky čísla 67, a to ve směru od ulice Českobratrská, přičemž při odbočování vlevo na ulici Suchardovou s největší pravděpodobností zcela přehlédl v přímém směru protijedoucí motocykl tovární značky Ducati Panigale, který řídil 40letý muž z Ostravy. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu a k pádu motocyklisty na zem." 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Operátoři vyslali k nehodě dva týmy zdravotníků. Pacient utrpěl vícečetná vážná zranění. Byla mu poskytnuta přednemocniční neodkladná péče, záchranáři ho zajistili imobilizačními prostředky, podali nitrožilně léky." 

Motocyklista byl poté sanitním vozem přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, v prostředku hromadné přepravy osob se kromě řidiče nevyskytovali žádní cestující a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 400 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče autobusu negativně, u motocyklisty byl při lékařském ošetření odebrán vzorek biologického materiálu (krve) k vyloučení, že by v době jízdy byl pod vlivem alkoholických nápojů či jiných omamných, psychotropních a návykových látek či jedů. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany ostravských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy