Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dodávka narazila zezadu do kamionu v koloně na dálnici D1

Těžká dopravní nehoda zkomplikovala v pondělí odpoledne provoz na 319. kilometru dálnice D1 ve směru na Olomouc. V katastru obce Vražné narazila dodávka zezadu do kamionu v koloně. Posádka může mluvit o velkém štěstí, náraz totiž přežila. V péči zdravotníků skončili minimálně 3 lidé.

Dopravní nehoda dodávky a kamionu se stala 5 minut před 17. hodinou. Následně zablokovala provoz na 319. kilometru dálnice D1 u obce Vražné ve směru na Olomouc.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič dodávky (ročník 1978) z dosud nezjištěných důvodů naradil zezadu do stojícího kamionu v koloně. Na místě jsou tři zraněné osoby, řidič dodávky a jeho dva spolucestující muži (ročníku 2002 a 1999).
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před sedmnáctou hodinou, k zásahu byli vysláni hasiči ze stanice v Novém Jičíně a spolu s nimi dobrovolná jednotka města Odry. Na místě došlo k nárazu dodávky do návěsu kamionu, hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní náplně. Zároveň pomohli zdravotníkům s transportem zraněných osob. Ve spolupráci s policisty hasiči uvolnili jeden jízdní pruh, po zadokumentování nehody pomohli s naložením havarované dodávky na odtah."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc vzlétl ostravský vrtulník LZS a vyjely dva zdravotnické týmy ze základen v Odrách a Novém Jičíně. Záchranáři ošetřovali tři účastníky nehody, vesměs cizí státní příslušníky. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Nejvážnější bylo zranění hlavy u třiačtyřicetiletého muže, který byl poraněn také na horních končetinách. Další dva pacienti – dvacetiletý a o dva roky starší, utrpěli středně těžká zranění, rovněž v oblasti hlavy. Všem týmy ZZS poskytly přednemocniční neodkladnou péči a poté je transportovaly do FN Ostrava, jednoho letecky, ostatní pozemní cestou."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Oba řidiči se podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. V současné chvíli je dálnice průjezdná po pravé krajnici, kdy policisté na místě dopravu koordinují. Prosím dbejte jejich pokynů."

Dálnice byla plně zprůjezdněna ve 20:15 hodin. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Policisté se nyní budou dál zabývat příčinami vzniku dopravní nehody. V místě nehody se provádí oprava dálnice a proto se tam tvoří dlouhé kolony.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy