Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista vykradl během prázdnin téměř 30 objektů v Moravskoslezském kraji

Téměř 30 vloupání do různých objektů za necelé dva měsíce. To má na svědomí 36letý muž, který řádil v celém Moravskoslezském kraji. Policisté ho zadrželi po posledním vloupání v Ostravě. Muž, který má 15 záznamů v rejstříku trestů, způsobil škodu přesahující 700 tisíc korun. Teď mu hrozí až 5 let vězení.

krádež příruční pokladny; zdroj videa: Policie ČR
vloupání do květinářství; zdroj videa: Policie ČR

Nejčastěji řádil v Ostravě. Opakovaně se ale vracel do Krnova, Rychvaldu, na Frýdecko-Místecko nebo do Hlučína. Ve většině případů mu nebyl cizí násilný vstup do budov, kterými byly například restaurace, prodejny, ale také prodejní stánky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Modus operandi si byl velmi podobný. Do objektů se dostával přes okna či dveře a to za použití například šperháku, šroubováku, ale také krumpáče. Těmito vypáčil okno a poté vnikl do vnitřních prostor. Bral vše, co mu pod ruce přišlo. V několika případech pachatel odcizil finanční hotovost, alkohol, mobilní telefony, ale také trezor či příruční pokladnu."

Při posledním vloupání nechal na místě páčidlo.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté napříč krajem byli v úzkém kontaktu a předávali si poznatky k možnému pachateli. Na základě operativního šetření, vyhodnocení kamer a díky dobré osobní známosti dokázali ztotožnit muže, který měl samotnou sérii vloupání na svědomí. První skutek byl zaznamenán na začátku července letošního roku."

Zadrželi ho 25. srpna v Ostravě pár hodin po posledním vloupání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava proti 36letému muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Obviněnému bylo prokázáno 29 skutků se způsobenou škodou přes 700.000,- Kč."

Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Rejstřík trestu u obviněného hovoří 15 záznamů, především majetkového charakteru. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval a k činům se doznal."

Teď mu hrozí až pět let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy