Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Umělečtí kováři tvoří městský mobiliář. Originální odpadkové koše se objeví v ulicích Ostravy

V historické kovárně umělecké školy AVE Art v Ostravě-Vítkovicích probíhá už 8. ročník Mezinárodního sympozia prostorových forem. Letos na téma Odpadkové koše. Každé dílo bude jiné a zároveň unikátní.

V Ostravě se objeví originální městský mobiliář. Konkrétně odpadkové koše, které tvoří umělečtí kováři na už tradičním Mezinárodním sympoziu prostorových forem, které jednou ročně pořádá umělecká škola AVE ART.

Jaroslav Prokop, ředitel, střední umělecká škola AVE ART: “Odpadkový koš jako sochu pojímáme a je to také o tom, co naše města potřebují ve svých intravilánech.” 

Letos na sympoziu pracuje 10 kovářů. Pracují ve dvojicích a celkem vznikne 5 uměleckých děl.

Lukáš Dvorský, umělecký kovář: “Já jsem si dovolil udělat koš s názorem a můj názor je takový, že tu naši trikoloru poslední dobou a už dlouhou dobu překrývá něco, co nikdo neví, co to je a jediné, co vím jistě, že to je něco růžového, co se nám tváří sladce. Koš bude v barvách trikolory, bude to jako pentle, ale zevnitř z toho koše vytéká a přetéká přes všechny ty naše tři barvy růžová, která všechno potom pokrývá.”

Martin Šimek, umělecký kovář: “My jsme vymysleli koš, který bude s motýli dokola. Chtěli bysme to nechat v černém stylu, ale zároveň tam bude jeden motýl, který bude z nerezu, takže bude vyleštěný a jiný. Bude takovou třešničkou na dortu.”
Originální odpadkové koše budou po dokončení vystaveny před kulturním domem Akord a poté rozmístěny převážně po Ostravě-Jihu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy