Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidička nedala na Opavsku přednost a zavinila smrtelnou nehodu

Další smrtelná nehoda, která se zřejmě vůbec nemusela stát. 36letá řidička osobního auta nedala přednost u obce Březová na Opavsku jinému vozu. V tom cestovali dva lidé. 41letý muž bohužel přes intenzivní snahu záchranářů zemřel a o dva roky mladší žena byla letecky transportována do nemocnice. Tam skončila se zraněním i řidička, která nehodu zavinila.

Dopravní nehoda se stala přibližně v 7:30 hodin u obce Březová na silnici mezi Větřkovicemi a Jančí na Opavsku. Řidička osobního vozu tam nedala přednost a následovala srážka s tragickými následky. Osobní auto na hlavní silnici bylo odhozeno do zděné autobusové zastávky, kterou zcela zdemolovalo.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Žena z Opavska řídila osobní motorové vozidlo tovární značky Audi A4 po vedlejší silnici ve směru jízdy od obce Březová k obci Jančí, přičemž ve zdejší křižovatce z doposud přesně nezjištěných příčin nerespektovala dopravní značku „Dej přednost v jízdě" a nedala tak přednost přijíždějícímu osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Škoda Octavia, které řídila 39letá žena z Novojičínska po hlavní silnici ve směru jízdy od obce Vrchy na obec Větřkovice. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu mezi přední části automobilu Audi s pravým bokem vozu Škoda, které následně vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde narazilo do zděné autobusové zastávky označené Březová - Jančí."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místě zasahovaly celkem čtyři pozemní týmy ZZS ze základen ve Vítkově, Fulneku a Opavy, spolu s nimi rovněž vrtulník LZS. Ve vozidle, které narazilo do zděné autobusové zastávky, zůstal zaklíněn jednačtyřicetiletý muž. Záchranáři po příjezdu zjistili, že nejeví známky života a ihned započali s poskytováním péče – zajistili dýchací cesty, umělou plicní ventilaci a provádění nepřímé srdeční masáže."

Když se pacienta asi po dvaceti minutách podařilo hasičům vyprostit, tým pokračoval ve snaze obnovit činnost srdce. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři zajistili vstup do kostní dřeně a podávali léky, srdeční masáž v dalších desítkách minut zajistil přístroj. Přes veškeré vynaložené úsilí musel zasahující lékař po tři čtvrtě hodině konstatovat, že muž podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl. O dva roky mladší žena byla rovněž zaklíněna, s těžkým poraněním horní a dolní končetiny. Ještě ve vozidle ji týmy ZZS podaly léky tlumící bolest a následně zajistily imobilizačními prostředky. Pacientku si převzala posádka vrtulníku, která zajistila její šetrnou přepravu do FN Ostrava. 

36letá řidička, která nedala přednost, utrpěla středně těžké poranění hlavy a vícečetné drobnější oděrky. Po poskytnutém ošetření ji transportovala sanitka do nemocnice v Opavě.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Celá tato tragická událost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a také ze strany opavských kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu usmrcení z nedbalosti."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy