Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hradě Hukvaldy bojovali rytíři, návštěvníky čeká ještě několik zajímavých víkendů

Hrad Hukvaldy patří bezesporu mezi nejnavštěvovanější památky v Moravskoslezském kraji. Návštěvníci si mohou zříceninu projít sami nebo s průvodcem. Téměř každý víkend se ale konají zajímavé akce, které návštěvu hradu dělají ještě atraktivnější.

Mezi nejpůsobivější ukázky patří šermířské souboje. Takových se na Hukvaldech koná několik v roce.

Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “Na poslední prázdninovou sobotu jsme si pro návštěvníky připravili vystoupení, ve kterém se nám předvedli mistři ve svém oboru, a to šermíři Adorea Olomouc. Tato skupina nám během dne předvedla tři vystoupení plné napětí, akce , humoru nečekaných zvratů.”
Jaroslav Píša, Adorea Olomouc: “Jsme skupina historického šermu Adorea šermíři Olomouc. O tomto víkendu se na Hukvaldech představíme v renesanci. První vystoupení bylo na téma rozporu německých a italských šermířů, druhé je vyloženě šermířské a to třetí bude na vlnách pirátských příběhů.”
Anketa: “My jsme přijeli z Frýdku-Místku na hrad cíleně se podívat na mušketýry, šermíře, ale zatím jsme viděli jen jednu ukázku, tak doufáme, že to ještě bude pokračovat a gradovat. Těšíme se, že si celý hrad znovu obejdeme.”
Anketa: “Tady na hrad jsem přišel s taťkou, mamkou a ségrou. Líbilo se mi to strašně moc.”
Anketa: “Jsme tady z okolí a přišli jsme se podívat na vystoupení šermířů. Bylo krásné, hodně nám to dalo ty ukázky. Hrad si ještě prohlédneme.”
Monika Štulcová, programový pracovník, průvodkyně hradu Hukvaldy: “Hradní sezona ještě zdaleka nekončí a my máme připraveny na září další kulturně společenské akce. Návštěvníci se mohou těšit na Divadlo bez střechy, hrátky s Liškou Bystrouškou, Hukvaldské ohně a také tradiční Svatováclavské slavnosti. ráda bych také zmínila měsíc říjen, kdy se rozloučíme se sezonou a to akcí, která je nejvíce navštěvovaná a nejoblíbenější. Jde o akci Strašidelný hrad Hukvaldy, která proběhne 8. října a rády bych na ni všechny pozvala.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy