Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozměrné plastiky, obrazy, sakrální díla. Slezskoostravský hrad patří výstavě Oldřicha Haroka

Slezskoostravský hrad zaplnila umělecká díla Oldřicha Haroka. V galerii i venkovních prostorách jsou k vidění nejen jeho obrazy, ale také sochy, mezi nimiž vynikají rozměrné plastiky ze dřeva a jiných materiálů.

Slezskoostravský hrad je unikátní svým prostorem. Umělecká díla šenovského rodáka Oldřicha Haroka pak svými tvary a rozměry. Do prostoru hradu tak krásně zapadají.

Oldřich Harok, umělecký malíř a sochař: “Já jsem posbíral, co bylo jako, protože se tady dá toho umístit hodně a nejen hodně, ale prostě i ty velké a těžké věci. Protože mám rád ženskou tématiku a biomorfní tvary, prostě sochy, které lákají lidi, aby si je pohladili, aby si je osahali, takže toto jsou dřevěné věci, na kterých se dá sedět. Jinak je to různé. Ale ta tématika těch ženských torz se tady objevuje opakovaně.”

Krista Balcar, kurátorka expozic, Slezskoostravský hrad: “Máme dobré ohlasy. Lidé se na tím zastavují, snaží se přemýšlet, co to asi znamená, nebo co to může vyjadřovat.”

Kromě rozměrných plastik, které jsou rozmístěny i v okolí hradu, můžete v hradní galerii obdivovat také Harokovy obrazy.

Návštěvnice Slezskoostravského hradu: “Mě se prohlídka určitě líbí. Jsou tady hrozně zajímavé obrazy a i venkovní prohlídka je hodně zajímavá.”

Výstava bude na Slezskoostravském hradě k vidění až do konce října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy