Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden z parkovacích domů u DK Poklad je hotový. Chybí už jen instalace dopravního značení

U kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě skončila stavba prvního ze dvou parkovacích domů. V této chvíli je otevřen ten po pravé straně kulturního stánku. Parkovací dům na levé straně by se měl začít stavět už příští rok.

Zaparkovat u kulturního domu Poklad je v teď daleko snadnější. Pohodlné odstavení auta zajistí nový parkovací dům po pravé straně budovy.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Investice vyšla na zhruba 45 milionů korun bez DPH. V této chvíli je to tak, že se ještě dokončuje dopravní značení. To by mělo být dokončené v horizontu následujících zhruba 6 týdnů.”

Parkovací dům má 74 míst. Zatím ho mohou využívat pouze zaměstnanci a návštěvníci kulturního domu.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Skutečně během několika dní až to zase projde tím legislativním procesem, tak se otevře i rezidentům.”
Zaměstnankyně DK Poklad: "Jsem ráda, že je tu parkovací dům a nemusím hledat místo když jdu do práce."

Kvůli plánované změně režimu zatím nejsou u parkovacího domu ani parkovací závory.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “My jsme se rozhodli, že budeme v rámci Ostravy sjednocovat a propojovat jednotlivé parkovací plochy tak, aby lidé mohli využívat třeba nejrůznější výhody v rámci toho režimu.”

Minimálně do poloviny příštího roku tak bude vjezd do parkovacího domu zcela zdarma. Na stavbu parkovacího domu navázala porubská radnice revitalizací přilehlého parku.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Mělo by být hotovo zhruba v listopadu s tím, že ještě v příštím roce tady bude nainstalovaná kašna od Vladislava Gajdy, která kdysi zdobila Masarykovo náměstí v centru Ostravy."

Park z druhé strany kulturního domu projde revitalizací příští rok v návaznosti na druhý parkovací dům.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy