Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Se zákazem řízení ujížděl policistům a havaroval. V kufru auta měl mít věci na výrobu drog

Policejní honička na Rudné ulici v Ostravě skončila havárií ujíždějícího řidiče. 37letý řidič, který ve čtvrtek ujížděl policii měl zákaz řízení. Po nehodě u něj v kufru našli podle svědků navíc věci na výrobu drog. Policie zveřejnila část videa zběsilé jízdy těsně před nehodou a hledá řidiče, které recidivista při ujíždění ohrozil.

zdroj videa: Policie ČR

Pravděpodobně na výrobce drog natrefili policisté ve čtvrtek odpoledne zcela náhodou. Jel v BMW po Místecké ulici v Ostravě a neměl zapnutá světla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kolem 13:30 hodin řídil motorové vozidlo řidič, který neměl zapnutá světla. Dopravní policisté se proto rozhodli vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat."

Jenže řidič místo toho šlápl na plyn a začal policistům zběsile ujíždět. Pronásledování trvalo několik minut. Auto sjelo z Místecké na Rudnou a pokračovalo směrem na Havířov. Pak řidič nezvládl kličkující manévr mezi auty, narazil při průjezdu pod mostem do zdi, vzápětí vylétl ze silnice a skončil mezi stromy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na sjezdu na ulici Šenovskou došlo k dopravní nehodě, kdy vozidlo sjelo mimo komunikaci."

Policisté následně řidiče zadrželi, v autě s ním jela i spolujezdkyně. Vzápětí se policisté nestačili divit.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Jak bylo následně prokázáno, tak 37letý řidič měl zákaz řízení všech motorových vozidel. Následně odmítl dechovou zkoušku  na alkohol i test na omamné a psychotropní látky."

V kufru havarovaného auta navíc policisté podle svědků našli plno věcí na výrobu drog.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "V současné době probíhají procesní úkony a proto se více k tomuto případu nebudeme vyjadřovat."

Policie zároveň prosí řidiče, které tento recidivista svou zběsilou jízdou ohrozil, aby se přihlásili na linku 158.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dopravní policisté se zabývají okolnostmi pronásledování a samotným nehodovým dějem. Obrací se na řidiče či spolujezdce ve vozidlech, kteří byli nebo se cítili být ohroženi způsobem bezohledné jízdy řidiče vozidla BMW, aby se obrátili přímo na dopravní inspektorát Ostrava, případně na telefonní číslo 974 725 254. Také se obracíme na řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy