Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žena přelézala branku a napíchla se na železné trny, vysvobodit ji museli hasiči

Celý MS kraj |

Do nezáviděníhodné pasti se dostala žena, která v Českém Těšíně-Mostech přelézala branku a napíchla se na železné trny. Utrpěla nepříjemné zranění a zůstala zaklíněná. Pomoci jí musely přivolané dvě jednotky profesionálních a jedna dobrovolná jednotka hasičů, následně i zdravotníci.

Událost byla na tísňovou linku oznámena v neděli 18. září 2022 krátce před třetí hodinou odpolední. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanic Český Těšín a Karviná a s nimi i místní dobrovolné hasiče z Českého Těšína-Mosty.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu jednotky na místě našly osobu, která měla nohu napíchnutou na železných trnech, které lemovaly horní část plotu. Jelikož se osoba nacházela v nezáviděníhodně poloze, zajistili hasiči pomocí desky a dvou sudů na sorbent „příjemnější“ úlevovou polohu, ve které osoba pod dohledem hasičů vyčkala příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu zdravotníků hasiči, pomocí hydraulického nářadí, odstřihli část plotu a zraněnou osobu předali do péče zdravotníků."

Složky IZS dále neupřesnily, za jakých bližších okolností ke zranění došlo. Žena byla transportována do nemocnice.

Nahlásit chybu


K tématu

Velký požár bytu v centru Havířova, zasahovalo devět jednotek hasičů

20. srpna 2025 15:14 | Havířov | Jiří Cileček

Velký požár zachvátil ve středu odpoledne jeden z bytů v centru Havířova. Z místa stoupal hustý černý dým a do akce vyrazilo plno hasičů. Ti kromě hašení požáru zachraňovali i tamní obyvatele. Při ohledání požářiště hasiči našli jednoho mrtvého člověka.

Zranění po nehodě v Opavě. Policejní vůz nedostal přednost

8. srpna 2025 13:18 | Opava | Jiří Cileček

Jeli k případu, nedostali přednost a bourali. Policejní vůz následně vylétl ze silnice, kde srazil dalšího člověka. Po vážné nehodě v Opavě skončilo v péči záchranářů několik lidí.

Mladý motorkář havaroval u Starých Hamrů, letěl pro něj vrtulník

17. srpna 2025 20:34 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý motorkář při průjezdu zatáčkou u Starých Hamrů havaroval a těžce se zranil. Do nemocnice ho pak musel přepravit vrtulník. Nehoda dočasně zastavila provoz na frekventované silnici I/56.


Na likvidovaném černouhelném Dole ČSM začalo zasypávání prvních jam

Včera 12:00 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na likvidovaném Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku začalo zasypávání prvních jam, které ještě nedávno sloužily k dopravě horníků a materiálu do podzemí. Završuje se tím ukončení těžby černého uhlí v České republice.

V Hlučíně hořel stoh slámy, lidé v okolí museli zavřít okna nevětrat

20. července 2026 21:37 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly u požáru stohu slámy v areálu zemědělského družstva za čerpací stanicí Shell u silnice I/56 v Hlučíně. Požár byl hasičům ohlášen kolem pondělní 17. hodiny. Kvůli otočení větru a možnému šíření zplodin byla obyvatelům v okolí rozeslána varovná SMS s doporučením zavřít okna a nevětrat.

28letý cizinec ukradl ve Studénce pokladnu z obchodu, do kterého se dostal ventilačním oknem

Včera 11:24 | Studénka | Anna Břenková

Cizinec se dostal do obchodu ve Studénce přes ventilační okénko nad vstupními dveřmi. Celý obchod prohledal a s sebou vzal celou kasu. Díky rychlé policejní spolupráci byl 28letý zloděj chycen blízko vlakové trati na Novojičínsku. Cizinci hrozí dva roky vězení a vyhoštění ze země.

Paní Barboře se splnil sen, je řidičkou popelářského vozu v technických službách

Včera 9:45 | Havířov | Bára Kelnerová

Technické služby Havířov dokazují, že za volantem těžké techniky mají své místo i ženy. Jejich první řidička popelářského vozu si rychle získala respekt kolegů a stala se inspirací pro další zájemkyně o tuto netradiční profesi.

V lese nad Palkovicemi se podařilo vybudovat novou trailovou trať

20. července 2026 19:20 | Palkovice | Libor Běčák

Nová terénní trať, takzvaný singletrail, vhodná pro amatérské cyklisty vznikla v lese nad Palkovicemi. Vlastními silami ji tam vybudovali nadšenci, kteří chtějí k adrenalinovému sportu přilákat mladou generaci.

Flascharův důl zpřístupní novou adrenalinovou trasu, návštěvníky čeká žebřík i plazení

Včera 11:00 | Odry | Michal Slonina

300 metrů nově zpřístupněných komor a chodeb a nezapomenutelný adrenalinový zážitek nabídne nová trasa břidlicového Flasharova dolu v Odrách. Návštěvníkům by se měla otevřít už v srpnu.

Letečtí záchranáři spojili síly s horskou službou při záchraně dvou turistek

20. července 2026 9:13 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V jeden den zasahovali ostravští letečtí záchranáři u dvou případů zranění turistek. Odpoledne vyletěl vrtulník do Staré Vsi na Bruntálsku a za soumraku do Beskyd. Na pomoc přispěchali i členové horské služby. Obě ženy skončily v nemocnici.

Seniorům z Frýdlantu nad Ostravicí slouží Taxík Maxík a scházet se mohou pod novým altánem

20. července 2026 13:08 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Stále větší oblibě se u obyvatel Frýdlantu nad Ostravicí těší speciální taxík. Městem dotovanou dopravu využívají především senioři a lidé se zdravotním omezením.

VŠB rozšiřuje výzkumné centrum CEET. Zmodernizuje proto budovu N

20. července 2026 9:14 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Vysoká škola báňská zahájila přestavbu budovy N, která nabídne moderní laboratoře pro výzkum nových materiálů, energetiky i vodíkových technologií. Investice posílí vědecké zázemí univerzity i inovační potenciál Moravskoslezského kraje.

Celostátní projekt Na kole jen s přilbou dorazil do Frýdku-Místku

20. července 2026 9:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Přilba je pro cyklisty i koloběžkáře velmi užitečná věc a velmi často zabrání vážnému zraněné nebo dokonce smrti. Na důležitost tohoto bezpečnostního prvku se snažila poukázat akce na přehradě Olešná.

Kilometr hluboké šachty likvidovaného Dolu ČSM zasypou tuny materiálu

Včera 12:00 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Havířov vznikl jako město horníků a po desítky let byl s těžbou černého uhlí neodmyslitelně spojen. Na okolních šachtách pracovaly tisíce lidí. Těžba už ale definitivně skončila a na posledním uzavřeném Dole ČSM pokračují likvidační práce.

Tři muži ukradli veterána z roku 1959 za více než 600 tisíc korun

20. července 2026 8:52 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Senior z Kopřivnice přišel o svou historickou škodovku za více než 600 tisíc korun. Zloději auto odvezli z neoploceného pozemku a pokusili se ho prodat za polovinu ceny. Kriminalisté však byli rychlejší a veterána vypátrali až v Praze. Pachatelům hrozí až dvouleté vězení.

Policisté řešili na Colours of Ostrava piloty dronů, falešné vstupenky i dopravní přestupky

19. července 2026 22:20 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Tři piloti dronů létali nad areálem Colours of Ostrava bez povolení. Jednoho muže chytili při prodeji drog. Objevili se i podvodníci s falešnými vstupenkami. Festival navštívily desetitisíce lidí a na bezpečnost dohlížely desítky policistů. Ti chytili i 190 řidičů, kteří porušili kolem areálu dopravní předpisy.

Opuštěný bývalý statek ve Starém Městě lehl popelem

19. července 2026 17:16 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několik hodin trval v neděli zásah hasičů u požáru objektu bývalého statku ve Starém Městě na Frýdecko-Místecku. Způsobená škoda byla odhadnuta na necelý milion a příčina se stále vyšetřuje.

Cyklista byl po pádu na Frýdecko-Místecku v bezvědomí a ohrožení života

19. července 2026 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Velmi vážné zranění utrpěl cyklista, který měl nehodu ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku. Po pádu byl v bezvědomí a v ohrožení života. Do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Žena přelézala branku a napíchla se na železné trny, vysvobodit ji museli hasiči
Vydáno 18. září 2022 20:54, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Do nezáviděníhodné pasti se dostala žena, která v Českém Těšíně-Mostech přelézala branku a napíchla se na železné trny. Utrpěla nepříjemné zranění a zůstala zaklíněná. Pomoci jí musely přivolané dvě jednotky profesionálních a jedna dobrovolná jednotka hasičů, následně i zdravotníci.

foto: HZS MSK

Událost byla na tísňovou linku oznámena v neděli 18. září 2022 krátce před třetí hodinou odpolední. Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanic Český Těšín a Karviná a s nimi i místní dobrovolné hasiče z Českého Těšína-Mosty.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu jednotky na místě našly osobu, která měla nohu napíchnutou na železných trnech, které lemovaly horní část plotu. Jelikož se osoba nacházela v nezáviděníhodně poloze, zajistili hasiči pomocí desky a dvou sudů na sorbent „příjemnější“ úlevovou polohu, ve které osoba pod dohledem hasičů vyčkala příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu zdravotníků hasiči, pomocí hydraulického nářadí, odstřihli část plotu a zraněnou osobu předali do péče zdravotníků."

Složky IZS dále neupřesnily, za jakých bližších okolností ke zranění došlo. Žena byla transportována do nemocnice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000033369/zena-prelezala-branku-a-napichla-se-na-zelezne-trny-vysvobodit-ji-museli-hasici