Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konaly tradiční Hornické slavnosti. Lidé se bavili v parku Boženy Němcové

Společnost OKD zorganizovala v Karviné opět po roce Hornické slavnosti jako poděkování všem svým zaměstnancům a obcím, ve kterých působí. Návštěvníci se dočkali vystoupení několika zpěváků a kapel a připraveno bylo i Nadační městečko OKD.

Tradiční hornické slavnosti začaly v Karviné před Slezskou univerzitou. Právě tady, u sochy horníka si představitelé OKD, vedení města, krojovaní horníci a veřejnost vzpomněli na ty, kteří v podzemí při výkonu povolání zahynuli.

Roman Sikora, předseda představenstva OKD : “Chtěl bych, abychom nezapomněli, protože oni žijí v srdcích svých rodinných příslušníků a měli bychom vzpomínat společně s nimi.”

Slavnosti začaly v parku úderem druhé hodiny odpoledne. Program otevřela známá slovenská zpěvačka Jana Kirscher, písněmi potěšila přítomné Barbora Poláková, kapela Doga a večer i Ewa Farna.

Naďa Chattová, mluvčí OKD: “Odpoledne je to čistě zábavný program nejen pro hornické rodiny, ale i pro širokou veřejnost. Nechybí Nadační městečko, které má bohatý program."
Silvie Balčíková, projektová manažerka: “V letošním roce jsme trochu změnili koncept. Děti nemají soutěžní stezku, ale městečko je rozděleno na tři zóny, na kreativní, potom tu máme sportovní zónu a máme i cirkusové šapitó, kde jsou workshopy."

Na hornických slavnostech nechybělo ani dobré jídlo a pití, lidé se bavili až do pozdních večerních hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy