Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž zemřel po pádu z šestého patra v Ostravě, další spadl ze žebříku na Opavsku

Záchranáři zasahovali během středy u dvou vážných pádů z výšek. V obci Guntramovice nejprve spadl ve středu odpoledne muž ze žebříku. A před půlnocí pak spadl muž ze šestého patra domu v Ostravě. Prvního transportovali s vážným zraněním do nemocnice, druhý bohužel zemřel na místě.

Vrtulník LZS z Ostravy a zdravotnická posádka z Vítkova spěchali ve středu po 16. hodině do obce Guntramovice, kde spadl muž ze žebříku, z výšky několika metrů.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Zasahující lékař u něj při prvotním vyšetření zjistil život ohrožující poranění hrudníku, pacient však byl při vědomí. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice."

Hodinu před půlnocí byli záchranáři voláni k pádu z výšky v Ostravě. Padesátiletý muž měl spadnout ze šestého patra domu.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Týmy ZZS u něj byly do pěti minut od nahlášení události operačnímu středisku. Pacient nejevil známky života, základní první pomoc mu poskytovali svědkové události. Posádky započaly s rozšířenou resuscitací, zajistily dýchací cesty intubací, vstup do kostní dřeně pro podání léků a pokračovaly v nepřímé srdeční masáži. Přes veškeré úsilí muž na místě podlehl poraněním hrudníku břicha a pánve, která utrpěl."

Příčinou pádu se zabývají policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy