Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ke komunálním volbám se chystají i prvovoliči. Nejpozději ve druhý den voleb musí mít 18 let

V Česku letos může jít k volbám na 70 tisíc prvovoličů. Podmínkou je, aby alespoň ve druhý den jejich konání dosáhli věku 18 let. Většina z nich se na tuto novou zkušenost těší.

Každý hlas se počítá. To si myslí většina námi oslovených mladých lidí, kteří mohou jít volit úplně poprvé. Není jim tak jedno, co se děje v jejich okolí.

prvovoliči: “Já se těším velice. Myslím si, že to bude dobrá zkušenost a vůbec to poprvé vyzkoušet, jak jsem to vždycky viděla u těch rodičů, tak se moc těším na to a doufám teda, že se něco změní, když bude volit více mladých lidí a snad přijde dostatek lidí, aby se něco změnilo teda.”
“Já se těším rozhodně, protože je to určitě nějaká nová zkušenost a určitě si myslím, že každý hlas má velkou váhu, že vždycky je to třeba. Klidně i jeden hlas může rozhodnout vše, takže si myslím, že každý, kdo má možnost tak by měl jít volit. U nás ve třídě půjde skoro každý, kdo může.”
Barbora Lupečková, mluvčí MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Počet voličů, kteří letos mohou volit do komunálních voleb je v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz celkem 29 tisíc 223. Z toho máme 284 prvovoličů.”
Pavlína Mučková, vedoucí odboru vnitřních věcí: “V našem městském obvodě máme 47 okrskových volebních komisí, tudíž i místností, kde zajišťuje činnost těchto komisí 424 členů. Ti budou jednak dohlížet na hlasování pro volby do zastupitelstva našeho městského obvodu, zastupitelstva města a v tomto roce i pro Senát PČR.”

Zatímco nejmladšímu členovi komise je právě 18 let, nejstaršímu 84.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy