Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtyři senioři se v týdnu ztratili v lesích Moravskoslezského kraje při sběru hub

V minulém týdnu proběhlo hned několik pátracích akcí po seniorech, kteří se ztratili v lesích při sběru hub. Celkem byly policistům oznámeny čtyři takové případy a následně proběhly pátrací akce s úspěšným koncem.

Ostrava, Třinec, Hradec nad Moravicí a Vyšní Lhoty. Tady všude museli v týdnu do lesů policisté, protože se jim průběžně ozvali senioři, že se ztratili na houbách.

Petra Kociánová, Policie ČR MSK: "Po vypátrání pohřešovaných osob a následnému poskytnutí případné první pomoci byly v rámci těchto akcí nejprve provedeny opatření v místech jejich posledního výskytu a následně také v místech zjištěných na základě informací poskytnutých oznamovatelů a dalších osob. Za již zmíněným účelem byly v průběhu těchto pátracích akcí nasazeny veškeré dostupné síly a prostředky, a to včetně Letecké služby či jednotlivých kynologických oddělení."

Důležité bylo, že měli senioři u sebe mobilní telefony, dokázali si přivolat pomoc a policisté s nimi zároveň mohli být v potřebném spojení.

Petra Kociánová, Policie ČR MSK: "V této souvislosti apelujeme na naše seniory, aby do přírody nevyráželi sami. Převážně pak, pokud trpí vážnými zdravotními problémy či onemocněním. Seniorům, kteří se přece jen rozhodnou vyrazit do lesa samostatně, doporučujeme, aby o místě svého možného pohybu předem informovali své blízké, vzali si s sebou nabitý mobilní telefon a nezbytné množství pravidelně podávaných léků."

V rámci případných potíží tím usnadní pátrání záchranným složkám.

Nahlásit chybu


K tématu
TOPLINGVA s.r.o., MSK
Ostrava
od 150 Kč/hod.

Detail

Z-Group bus a.s., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail