Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

100 let oslavila paní Božena Marková ve Frenštátu pod Radhoštěm

Nádherné životní jubileum slaví klientka Domova Hortenzie ve Frenštátu pod Radhoštěm paní Božena Marková. Dožívá se rovné stovky. K narozeninám jí přišli popřát zaměstnanci domova, kteří o ni pečují, a také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální záležitosti Jiří Navrátil.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK: "Setkání s lidmi, kteří mají tolik životních zkušeností a vzpomínek, je velmi obohacující. Paní Božena nikdy neměla děti, ale měla krásný vztah se svými dvěma sestrami a rodiči, se kterými žila v rodinném domě a na sklonku jejich života se o ně pečlivě starala. Oslavenkyni přeji, aby se cítila co nejlépe, aby jí chutnalo a užívala si příjemné chvíle při povídání, které má tolik ráda."

Paní Božena Marková prožila celý svůj život v podhůří Beskyd. Bydlela v rodinném domě v obci Tichá na Novojičínsku, kde se starala o svoji milovanou zahradu, na kterou s láskou stále vzpomíná. Pracovala v zemědělství a také hodně let ve výrobě ponožek a punčochového zboží v Loaně v Rožnově pod Radhoštěm. Příbuzné už nemá, rodinu jí nahrazují pracovníci Domova Hortenzie, se kterými si ráda povídá.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy