Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vláda dočasně zavádí kontroly na hranících se Slovenskem. Zelená hranice bude od čtvrtku uzavřená, přestupci riskují pokuty

Česká republika na základě rozhodnutí vlády o půlnoci ze středy na čtvrtek, dočasně zavede kontroly na hranicích se Slovenskem. Podle ministerstva vnitra bude opatření trvat do 8. října tohoto roku, pokud vláda trvání tohoto opatření na základě vyhodnocení situace neprodlouží.

Vláda k opatření přikročila kvůli vysokému počtu migrantů, kteří přicházejí na území českého státu.

vyjádření MV ČR: "Během této doby bude možné překročit státní hranice mezi Českou republikou a Slovenskem pouze na vybraných místech s platnými doklady. Po celé délce hraničního úseku budou probíhat kontroly. Překročení hranic na jiných místech není v době platnosti tohoto opatření povoleno. Výjimku z tohoto opatření mají pouze složky integrovaného záchranného systému (IZS) a zemědělci, myslivci a další pracovníci, kteří vykonávají svou činnost v příhraničí. Česko-slovenské hranice překračujte na vybraných místech pro překročení hranic a nezapomeňte si vzít své cestovní a případně pobytové doklady." 

Platí zákaz překročení zelené (pozemní) hranice nebo překročení hranic na místech, kde neprobíhají kontroly (viz seznam níže). Podle ministerstva vnitra je překročení hranic mimo povolená místa považováno za přestupek a může za něj být udělena pokuta až do výše 50 tisíc Kč (nebo na místě do 5000 Kč). 

Pokud cestujete do práce na Slovensko, počítejte s dostatečnou časovou rezervou. Do práce se dostanete jenom přes vyznačená místa pro překročení hranic. Kvůli kontrolám na nich mohou vznikat zpoždění. Kontroly budou prováděny tak, aby bylo omezení plynulosti přeshraničního provozu co nejmenší. 

místa určená k překročení hranic v Moravskoslezském kraji
po silnici: 
Mosty u Jablunkova - Svrčinovec 
Šance - Čadca-Milošová
Bílá - Klokočov
Bílá – Bumbálka-Makov 

po železnici:
Mosty u Jablunkova II - Čadca
Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail