Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hranici se Slovenskem hlídají před nelegálními migranty stovky policistů a celníků

Na zvýšený počet migrantů, kteří v posledních týdnech překračují slovensko-českou hranici, reagovala také policie v Moravskoslezském kraji. Důsledné hraniční kontroly byly zavedeny v noci na čtvrtek na všech oficiálních přechodech a další desítky hlídek kontrolují také tzv. zelenou hranici na česko-slovenském pomezí v Beskydech.

Kontroly začaly úderem půlnoci. Například na silničním přechodu v Mostech u Jablunkova se v důsledku pečlivého prověřování posádek vozidel a nákladních prostor vytvářela kolona. Anketa: “Půl hodiny zpoždění. Kolona má asi 3 nebo 4 kilometry.”

Tomáš Kužel, krajský ředitel Policie ČR MSK: “ Opatření v rámci MSK se účastní 154 policistů a příslušníků celní stráže, kteří nám vypomáhají tady na hraničních přechodech. Opatření ale probíhá i na vlakovém hraničním přechodu, co se týče MSK a na takzvané zelené hranici. To znamená i v terénu mezi hraničními přechody, na průjezdových cestách, v lese a všude tam, kde je potřeba provést kontrolu toho, jestli se nelegálně nepřekračuje hranice."

Na omezený provoz na hranici Česka a Slovenska si musejí dávat pozor i místní obyvatelé nebo houbaři. Přecházet hranici je možné jen na vymezených místech, kde probíhají kontroly. Policejní kontroly jsou například i na česko-polsko-slovenském trojmezí v Hrčavě.

Anketa: "Co já vím. Je to správné, je třeba sledovat migranty. Když se dívám na televizi, je jich tam plno. Marné, musíme to vydržet.”

Anketa: "Za mě jsou kontroly super a mělo by to tak být, aby se k nám nedostávali lidé, kteří u nás nemají co dělat.”

V prvních hodinách od zavedení kontrol sice nebyli odhaleni žádní migranti, ale policistům se podařilo zadržet hledanou osobu.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail