Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nepoučitelní zloději kabelů dopadeni, způsobili škodu za téměř 300 tisíc, jsou ve vazbě

Dva muže ve věku 28 a 36 let obvinili v těchto dnech ostravští kriminalisté. Oba kradli kabely, pro které si chodili do oplocených areálů firem. V několika případech brali i kabely od strojů. Způsobili škodu za téměř 300 tisíc korun a kvůli jejich trestní minulosti je soud poslal do vazby.

video: PČR

Za dopadením recidivistů stála spolupráce strážníků Městské policie Ostrava, pracovníků ostrahy areálů, policistů obvodních oddělení a kriminalistů Městského ředitelství policie Ostrava

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Pomyslná klec spadla na konci předminulého týdne. Nejprve byl v oploceném skladu na základě informace ostrahy strážníky zadržen a následně předán policistům starší z mužů. O necelé dvě hodiny později zjistil pracovník ostrahy, že v areálu je ještě další muž. Ten byl zadržen přivolanými policisty oddělení hlídkové služby.”

Vyšetřováním se začali zabývat kriminální policisté, brzy totiž bylo zjištěno, že oba muži se pravděpodobně podíleli i na dalších případech.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR: “Díky jejich usilovné profesionální práci spočívající mimo jiné ve vyhodnocování množství získaných poznatků a videozáznamů zjistili, že během necelého týdne měli muži v šesti případech vniknout do oplocených areálů firem a odcizit nebo zničit kabely. Nejednalo se pouze o elektromateriál uskladněný na válcích a cívkách, ale v několika případech také o přívodní kabely ke strojům. Škoda vzniklá odcizením materiálu byla předběžně vyčíslena na více než 200 000 korun a škoda, která vznikla při násilném vniknutí do objektů případně rozřezáním kabelů, na více než 85 000 korun. Tyto částky ovšem mohou být po provedené inventarizaci majetku majiteli ještě navýšeny.”

Oběma mužům hrozí jeden rok až pět let za mřížemi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy