Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítězná ČSSD povede Karvinou příští čtyři roky s hnutím ANO

Karvinou povede příští čtyři roky koalice ČSSD společně s hnutím ANO. Ke spolupráci s hnutím ANO se vítěz voleb, Česká strana sociálně demokratická, rozhodla přistoupit i přesto, že výsledek voleb byl jednoznačný.

V pátek dopoledne byla podepsána koaliční smlouva s hnutím ANO a to i přesto, že partnera ČSSD nepotřebovala.

Jan Wolf, lídr ČSSD, primátor Karviné: "Nás samozřejmě těší ta maximální podpora, ale před námi je spousta velkých projektů a úkolů a já budu rád, když budeme průřezově spolupracovat v širší koalici. Má to dosah na kraj, na stát, takže jsem za to rád, že jsme se dnes dohodli.” 
Martin Gebauer, lídr ANO, náměstek hejtmana MSK: " "My jsme rádi, že se budeme moct podílet na rozvoji města v dalších čtyřech letech. Zároveň musím říct, že ta dosavadní spolupráce v těch posledních čtyřech letech byla úspěšná a prorozvojová pro město Karvinou.” 

Město i nadále povede primátor Jan Wolf z ČSSD a z této strany budou i tři náměstci. V Karviné zůstává Lukáš Raszyk a nestraník za ČSSD Andrzej Bizoń, nově bude funkci náměstka primátora vykonávat Radim Slíva. Čtvrtým náměstkem zůstává za hnutí Ano Vladimír Kolek. Jedenáctičlennou radu pak doplní tři radní z hnutí ANO a tři radní z ČSSD.

Ustavující zastupitelstvo se uskuteční 17. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy