Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči od pátku překládali 4 tisíce tun zahřátého uhlí v Bohumíně, zabránili jistému požáru

Zhruba čtyři tisíce tun uhlí, které se zahřálo na nebezpečně vysokou teplotu, pomáhali přeskládat hasiči v Bohumíně, v jednom z tamních skladů. Na místě pracovali od pátku 30. září večer až do sobotního večera.

Hasiči na místo po ohlášení nebezpečí vyrazili v pátek, krátce před půl devátou večerní. Kromě profesionální jednotky z Bohumína také pomohli i dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. Na místě na ně čekalo velké množství uhlí, které se na dvou ohniscích zahřálo nad kritickou teplotu. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Dojde-li ke zvýšení teploty uhlí na 40 až 50 °C, je nutné hromadu ochladit přeložením na jiné volné místo a rozložením do tenké vrstvy. Při dosažení teploty 65 °C již dochází k hoření uhlí a jedná se o požár. 
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu si postupně vyžádal kolový nakladač ze Záchranného útvaru HZS CŘ v Hlučíně, protiplynový automobil ze stanice HZS MSK v Karviné pro měření koncentrace oxidu uhelnatého a velkoobjemové cisterny pro dopravu vody ze stanic HZS MSK Orlová a Slezská Ostrava. Další dva bagry a rovněž železniční cisterny s vodou zajistil správce skladu. Hloubkovým teploměrem prováděly jednotky průběžné monitorování teploty uhlí - pohybovala se v rozsahu 65 až 83 °C."

Hasiči zásah ukončili v sobotu v 19 hodin. Místo až do pondělního rána musí zajistit zaměstnanci areálu.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail