Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté v rámci dopravně bezpečnostní akce hlídali železniční přejezdy

V minulém týdnu se v Moravskoslezském kraji dopravní policisté spolu s kolegy z oddělení hlavní nádraží Ostrava zaměřili v rámci dopravně bezpečnostní akce na dodržování dopravních předpisů na železničních přejezdech. Zkontrolovali přes 200 aut a odhalili 66 přestupků. Na místě pak vybrali na pokutách přes 25 tisíc korun.

Policisté se soustředili hlavně na spěch, neopatrnost i neukázněnost řidičů. Na železničních přejezdech totiž dochází k nehodám s těmi nejhoršími následky.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Počínat si opatrně a přesvědčit se, zda je možné železniční přejezd bezpečně přejet, respektovat výstrahy přejezdového zabezpečovacího zařízení či dodržovat povelené rychlosti při přejíždění železničního přejezdu jsou prostá pravidla, jak ve zlomku vteřiny zamezit mnohdy tragickým nehodám. Stejně tak dodržování dopravního značení a zákazu předjíždění, couvání, otáčení se, zastavení či stání na železničních přejezdech a v jejich těsné blízkosti."

Během akce policisté zkontrolovali přes 200 vozidel a odhalili celkem 66 dopravních přestupků. Z toho 37 se odehrálo přímo na železničních přejezdech.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MSK: "Na těch víc jak 20 řidičů překročilo povolenou rychlost, dalších 11 nerespektovalo dopravní značení „Stůj, dej přednost v jízdě“ umístěné před železničním přejezdem. V 5 případech pak řidiči nerespektovali výstrahy přejezdového zabezpečovacího zařízení, stejně tak jako jeden chodec. Policisté dále řešili 11 přestupků v souvislosti s držením telefonu za jízdy, ve třech případech technický stav vozidla a v dalších dvou nepoužití bezpečnostních pásů."

Celkem policisté za přestupky uložili blokové pokuty příkazem na místě ve výši přes 25 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy