Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si mohou nově rezervovat parkovací místo při návštěvě krajského úřadu v Ostravě

Celý MS kraj |

Lidé, kteří plánují autem cestu na krajský úřad v Ostravě a chtějí mít jistotu, že zaparkují před hlavní budovou, mohou využít novou službu Moravskoslezského kraje. Rezervaci parkovacího místa na konkrétní datum a čas.

Jakub Unucka, 1. náměstek hejtmana MSK pro průmysl, energetiku a chytrý region: "Moravskoslezský kraj se dlouhodobě snaží zjednodušit a zrychlit přístup občanům ke službám, které poskytuje. A to především elektronizací agendy s využitím ‚chytrých‘ technologií. Naši klienti tak mohou už několik let využívat například volně dostupnou mobilní aplikaci k ověření volných parkovacích míst v okolí krajského úřadu, která funguje díky technologii speciálních kamer s umělou inteligencí vyhodnocující situaci na parkovišti. Tuto technologii jsme nyní dále rozšířili o kamery s automatickým rozpoznáním registrační značky vozidla."

Díky tomu je nyní možné na parkoviště automaticky vpustit konkrétní vozidla s předchozí rezervací.

Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Pokud si tedy rezervujete parkovací místo na konkrétní den a čas, tak nejen, že máte parkovací místo zajištěno, ale ušetříte čas i tím, že se vjezdová závora automaticky otevře. Zaparkovat pak můžete na kterémkoliv volném parkovacím místě na parkovišti před budovou krajského úřadu s výjimkou parkovacích míst pro dobíjení elektromobilů. Tam není možné rezervaci zaručit."

Rezervaci parkovacího místa je možné provést přes mobilní aplikaci Parkování Krajský úřad MSK. Ta je zdarma ke stažení v obchodech Google Play a App Store. Na úvodní stránce této „apky“ je zobrazena nabídka Rezervace parkování, která pak klienta přesměruje na rezervační parkovací systém. Rezervovat si parkování je možné také přes odkaz.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Parkování je nutné rezervovat nejpozději do půlnoci předchozího dne. Rezervace je potvrzena e-mailem, v případě druhého systému i SMS. Součástí potvrzení je i QR kód pro případ nečitelné registrační značky. QR kód se přikládá ke čtečce umístěné na vjezdovém terminálu, případně je možné zazvonit na obsluhu (platí i pro výjezd), která závoru otevře."
Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Vycházíme vstříc i návštěvníkům blízkých kulturních zařízení. Odpoledne a večer během pracovního dne a po celý víkend umožňujeme milovníkům kultury parkovat na všech našich parkovištích v okolí krajského úřadu i bez rezervace či povolení."

Systém rezervace parkovacích míst, který zahrnoval dodání kamer s funkcí rozpoznání registračních značek, výměnu vysloužilých vjezdových a výjezdových závor a terminálů a instalaci informační tabule, hradil Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Investice vyšla na zhruba 1,6 milionu korun, a to včetně technické a servisní podpory. Projekt naplňuje cíle střednědobé krajské Strategie rozvoje chytrého regionu Moravskoslezského kraje - Chytřejší kraj.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě začne stavba parkovacího domu pro 600 aut

16. února 2024 16:53 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Až 600 parkovacích míst nabídne nový parkovací dům v Ostravě. Stát bude mezi Skeletem a krajským úřadem, v místě současného parkoviště pro 77 aut. Parkovací dům by měl být hotový do konce roku 2025. Náklady jsou aktuálně odhadnuty na 397 milionů korun bez DPH.

Frýdek-Místek dočasně omezil parkování na Zámeckém náměstí

21. září 2023 16:06 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek na zkoušku omezil parkování ve středu Zámeckého náměstí. Připojilo se tak k Evropskému týdnu mobility, jehož smyslem je upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná k životnímu prostředí. O další podobě parkování na náměstí chce město ještě dál jednat.

Pod estakádou ve Frýdku-Místku jsou první oficiální parkovací místa

31. července 2023 12:55 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Plocha pod estakádou ve Frýdku-Místku získává oficiální parkovací místa. Původně neorganizované parkoviště kamionů a odkladiště návěsů dostalo první parkovací čáry a také koridor pro chodce a cyklisty. Parkoviště je zdarma a má být hlavně pro osobní auta a dodávky.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Muzejní noc v historické budově Muzea Těšínska zavedla návštěvníky do světa módy našich předků

Mezinárodní Den muzeí nabídl návštěvníkům nevšední zážitky a nové pohledy na přítažlivé muzejní aktivity. V historické budově muzea v Českém Těšíně se hosté mohli přenést do světa módy i gastronomie našich předků. Historická budova Těšínského muzea patří k chloubám místní architektury.

Mezi Ostravou a Karvinou dochází kvůli bezpečnosti ke změně organizace dopravy

Mezi Ostravou a Karvinou je silnice bezpečnější. Ředitelství silnic a dálnic se po dohodě s dopravními policisty rozhodlo snížit počet přímých jízdních pruhů a umístění baliset v křižovatkách. Po změně tady nedošlo k žádné dopravní nehodě.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

20. května 2024 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

V Dolních Vítkovicích odstartoval první letošní Pojez fest. Jeho součástí byl i Den s Technotrasou

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě zaplnili milovníci dobrého jídla. Uskutečnil se tady už 3. ročník Pojez festu, který zároveň lákal návštěvníky na technické atraktivity Moravskoslezského kraje.

Crossfitové závody v DOV prověřili celkovou zdatnost sportovců

20. května 2024 9:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Dolní oblast Vítkovic v Ostravě patřila klasickým crossfitovým závodům. Ve venkovní tělocvičnu se proměnil prostor u Bolt toweru, kde si změřilo síly i kondičku na 140 soutěžících.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

20. května 2024 9:02 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Regionální zprávy POLAR

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

Lidé si mohou nově rezervovat parkovací místo při návštěvě krajského úřadu v Ostravě
Vydáno 4. října 2022 17:52, Celý MS kraj, Jiří Cileček
Lidé, kteří plánují autem cestu na krajský úřad v Ostravě a chtějí mít jistotu, že zaparkují před hlavní budovou, mohou využít novou službu Moravskoslezského kraje. Rezervaci parkovacího místa na konkrétní datum a čas.

zdroj foto: Moravskoslezský kraj

Jakub Unucka, 1. náměstek hejtmana MSK pro průmysl, energetiku a chytrý region: "Moravskoslezský kraj se dlouhodobě snaží zjednodušit a zrychlit přístup občanům ke službám, které poskytuje. A to především elektronizací agendy s využitím ‚chytrých‘ technologií. Naši klienti tak mohou už několik let využívat například volně dostupnou mobilní aplikaci k ověření volných parkovacích míst v okolí krajského úřadu, která funguje díky technologii speciálních kamer s umělou inteligencí vyhodnocující situaci na parkovišti. Tuto technologii jsme nyní dále rozšířili o kamery s automatickým rozpoznáním registrační značky vozidla."

Díky tomu je nyní možné na parkoviště automaticky vpustit konkrétní vozidla s předchozí rezervací.

Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Pokud si tedy rezervujete parkovací místo na konkrétní den a čas, tak nejen, že máte parkovací místo zajištěno, ale ušetříte čas i tím, že se vjezdová závora automaticky otevře. Zaparkovat pak můžete na kterémkoliv volném parkovacím místě na parkovišti před budovou krajského úřadu s výjimkou parkovacích míst pro dobíjení elektromobilů. Tam není možné rezervaci zaručit."

Rezervaci parkovacího místa je možné provést přes mobilní aplikaci Parkování Krajský úřad MSK. Ta je zdarma ke stažení v obchodech Google Play a App Store. Na úvodní stránce této „apky“ je zobrazena nabídka Rezervace parkování, která pak klienta přesměruje na rezervační parkovací systém. Rezervovat si parkování je možné také přes odkaz.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Parkování je nutné rezervovat nejpozději do půlnoci předchozího dne. Rezervace je potvrzena e-mailem, v případě druhého systému i SMS. Součástí potvrzení je i QR kód pro případ nečitelné registrační značky. QR kód se přikládá ke čtečce umístěné na vjezdovém terminálu, případně je možné zazvonit na obsluhu (platí i pro výjezd), která závoru otevře."
Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Vycházíme vstříc i návštěvníkům blízkých kulturních zařízení. Odpoledne a večer během pracovního dne a po celý víkend umožňujeme milovníkům kultury parkovat na všech našich parkovištích v okolí krajského úřadu i bez rezervace či povolení."

Systém rezervace parkovacích míst, který zahrnoval dodání kamer s funkcí rozpoznání registračních značek, výměnu vysloužilých vjezdových a výjezdových závor a terminálů a instalaci informační tabule, hradil Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Investice vyšla na zhruba 1,6 milionu korun, a to včetně technické a servisní podpory. Projekt naplňuje cíle střednědobé krajské Strategie rozvoje chytrého regionu Moravskoslezského kraje - Chytřejší kraj.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000033671/lide-si-mohou-nove-rezervovat-parkovaci-misto-pri-navsteve-krajskeho-uradu-v-ostrave