Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si mohou nově rezervovat parkovací místo při návštěvě krajského úřadu v Ostravě

Lidé, kteří plánují autem cestu na krajský úřad v Ostravě a chtějí mít jistotu, že zaparkují před hlavní budovou, mohou využít novou službu Moravskoslezského kraje. Rezervaci parkovacího místa na konkrétní datum a čas.

Jakub Unucka, 1. náměstek hejtmana MSK pro průmysl, energetiku a chytrý region: "Moravskoslezský kraj se dlouhodobě snaží zjednodušit a zrychlit přístup občanům ke službám, které poskytuje. A to především elektronizací agendy s využitím ‚chytrých‘ technologií. Naši klienti tak mohou už několik let využívat například volně dostupnou mobilní aplikaci k ověření volných parkovacích míst v okolí krajského úřadu, která funguje díky technologii speciálních kamer s umělou inteligencí vyhodnocující situaci na parkovišti. Tuto technologii jsme nyní dále rozšířili o kamery s automatickým rozpoznáním registrační značky vozidla."

Díky tomu je nyní možné na parkoviště automaticky vpustit konkrétní vozidla s předchozí rezervací.

Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Pokud si tedy rezervujete parkovací místo na konkrétní den a čas, tak nejen, že máte parkovací místo zajištěno, ale ušetříte čas i tím, že se vjezdová závora automaticky otevře. Zaparkovat pak můžete na kterémkoliv volném parkovacím místě na parkovišti před budovou krajského úřadu s výjimkou parkovacích míst pro dobíjení elektromobilů. Tam není možné rezervaci zaručit."

Rezervaci parkovacího místa je možné provést přes mobilní aplikaci Parkování Krajský úřad MSK. Ta je zdarma ke stažení v obchodech Google Play a App Store. Na úvodní stránce této „apky“ je zobrazena nabídka Rezervace parkování, která pak klienta přesměruje na rezervační parkovací systém. Rezervovat si parkování je možné také přes odkaz.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Parkování je nutné rezervovat nejpozději do půlnoci předchozího dne. Rezervace je potvrzena e-mailem, v případě druhého systému i SMS. Součástí potvrzení je i QR kód pro případ nečitelné registrační značky. QR kód se přikládá ke čtečce umístěné na vjezdovém terminálu, případně je možné zazvonit na obsluhu (platí i pro výjezd), která závoru otevře."
Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje: "Vycházíme vstříc i návštěvníkům blízkých kulturních zařízení. Odpoledne a večer během pracovního dne a po celý víkend umožňujeme milovníkům kultury parkovat na všech našich parkovištích v okolí krajského úřadu i bez rezervace či povolení."

Systém rezervace parkovacích míst, který zahrnoval dodání kamer s funkcí rozpoznání registračních značek, výměnu vysloužilých vjezdových a výjezdových závor a terminálů a instalaci informační tabule, hradil Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu. Investice vyšla na zhruba 1,6 milionu korun, a to včetně technické a servisní podpory. Projekt naplňuje cíle střednědobé krajské Strategie rozvoje chytrého regionu Moravskoslezského kraje - Chytřejší kraj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy