Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zvyšují dohled na silnicích v Moravskoslezském kraji

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci zaměřenou na kontroly řidičů. Dvě stovky policistů z různých oddělení napříč celým Moravskoslezským krajem zkontrolovali jen v pondělí na 1 565 účastníků silničního provozu. Za jeden den zjistili 203 přestupků.

Akce byla zaměřena hlavně na odhalování řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog. Celého opatření se zúčastnilo 200 policistů z dopravní i z pořádkové policie, tedy z jednotlivých dopravních inspektorátů, z obvodních oddělení i ze Speciální pořádkové jednotky v rámci Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Ostravě.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo zastaveno a zkontrolováno 1.565 účastníků silničního provozu (řidiči dvoustopých či jednostopých motorových i nemotorových vozidel a chodci), přičemž bylo zjištěno 203 dopravních přestupků. V příkazním řízení blokovou pokutou na místě bylo vyřešeno 181 případů porušení zákona a 22 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření."

Orientační dechové zkoušky či odborná měření dechovými zkouškami prokázaly přítomnost alkoholických nápojů v dechu u 4 účastníků silničního provozu (3x přestupkové jednání, 1x přečin ohrožení pod vlivem návykové látky) a provedenými testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidiče bylo prokázáno 6 případů.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Mezi hlavní přestupky při porušení silničního zákona patřilo: nevyhovující technický stav vozidla (29x), držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení (28x), překročení stanovené rychlosti jízdy (20x), nepoužití bezpečnostních pásů (10x) a nepoužití zádržného systému u dětí (1x). Dále pak jízda - řízení automobilu bez řidičského průkazu (3x), bez příslušného řidičského oprávnění (1x), nepředložení dokladu o zákonném pojištění odpovědnosti za provoz vozidla (2x) a jízda vozidel v příslušných úsecích silnic a dálnic bez dálniční známky (16x)."

V podobných dopravně bezpečnostních akcích budou policisté pokračovat i v dalších dnech, týdnech a měsících letošního roku, a to v rámci celorepublikových a celokrajských vyhlášených opatření. Bezpečnost a plynulost silničního provozu budou policisté sledovat i dalšími připravovanými akcemi na teritoriích jednotlivých územních odborů v Bruntále, Frýdku-Místku, Karviné, Novém Jičíně, Opavě a Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy