Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se konal Miniveletrh sociálních věcí, odstartovala akce Sociální služby na dlani

Centrální tržnice v Karviné-Fryštátě patřila poskytovatelům sociálních a návazných služeb a to v rámci miniveletrhu, kde se všichni společně prezentovali. Návštěvníci tak mohou získat na jednom místě potřebné informace k různým službám ve městě a měli možnost zakoupit si výrobky uživatelů.

Miniveletrhem sociálních služeb byla odstartována každoroční akce Sociální služby na dlani.

Martina Smužová, vedoucí odboru sociálních služeb MMK: "Jedná se o představení sociálních a návazných služeb, které ve městě máme, a které jsou zaměřeny na všechny cílové skupiny., které ve městě mohou být."

Každá služba se zájemcům prezentovala a poskytovala potřebné informace. Jako například služba nazvaná Anděl strážný. 

Jarmila Kretková, sociální pracovnice: "Jsme tísňová péče a zapůjčujeme klientům monitorovací zařízení. Každé to monitorovací zařízení má SOS tlačítko, kterým se klient dovolá na pult tísňové péče, dispečerky kontaktují se s tím klientem hlasitým hovorem."

Svou prezentaci tady měly i pracovnice zabývající se pěstounskou péčí.

Blanka Dombrovská, zástupkyně vedoucí Náhradní rodinné péče Centra sociálních služeb Ostrava: "Náš stánek propaguje náhradní rodinnou péči, momentálně jsme tady tři organizace, které tuto péči zajišťují, je to Slezská diakonie, Centrum psychologické pomoci a Centrum sociálních služeb Ostrava, které tady má pobočku v Karviné. 

Moravskoslezský kraj je na špici pěstounství v rámci celé republiky.

Vyvrcholením akce Sociální služby na dlani bude ocenění pracovníků v sociální oblasti ve středu 12. října.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy