Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Hukvaldech po setmění děsili návštěvníky Krampus čerti a strašidla

Ke každému hradu patří pověsti a strašidla. Nejinak je tomu u zříceniny hradu Hukvaldy. Tamní strašidla se návštěvníkům tentokrát ukázala až po setmění.

Večerní návštěva hradu Hukvaldy tentokrát stála opravdu za to a nenechaly si ji ujít stovky lidí. Hlavním lákadlem byli oblíbení čerti. Pořádný děs ale naháněla i další strašidla.

Tomáš Kočí, vedoucí skupiny Krampus & Hexe Praha: “Jsme pražská skupina Krampus & Hexe Praha. Naše skupina se zaměřuje spíše na Rakousko, na Německo, ale máme i několik akcí tady v České republice. Jezdíme ještě s kolegy z Vysočiny, takže dohromady máme nějakých 25 - 28 členů. Máme rakouské masky od tamních řezbářů, kožichy máme taky z Rakouska a některé masky nám náš řezbář Ondra Bareš a kostýmy dává dohromady naše zástupkyně Helena Karasová. Takže je to prostě spíš taková rodinná atmosféra. Tahle maska má kolem 6 či 7 kilogramů a celý ten kostým, včetně zvonů a všech dalších věcí, tak má kolem 20 až 30 kilogramů. Je v tom vedro, skoro nic nejde vidět. Tady se kouká vlastně pod těma očima malinkými otvory, takže vidíte nějakých pět metrů před sebe, ale pod sebe nevidíte vůbec nic.”
Anketa: “Hodně se mi to líbí, je tady hodně čertů a malé děti tady brečí. Celkem se bojím.”
Anketa: “Atmosféra je tady hodně strašidelná, hlavně ti čerti a celkově, jak je tady tma, tak je to strašidelnější, než ve dne.”
Tereza Frejlichová, vedoucí Striga - ohnivá skupina zpod Radhoště: “My jsme skupina Striga - ohnivá skupina zpod Radhoště. Společně fungujeme zhruba rok a máme asi pět stálých členů, plus provozujeme ve Frenštátě pod Radhoštěm kroužek, kde to učíme děti i dospělé a kdokoli se k nám může přidat. Na Hukvaldech je pokaždé výborná atmosféra a my jsme šťastní, že můžeme na tom našem domovském hradě dělat tu naši ohňovku, kterou děláme pro skvělé publikum plné dětí a to my milujeme. To je úplně to nejkrásnější a navíc si to užíváme, protože máme přátelskou atmosféru ve skupině.”
Anketa: “Je to tady dobré.”
Anketa: “Jsme tady poprvé a je to tady super.”
Anketa: “My se vůbec nebojíme, že? My jsme hodní, na nás čerti nemůžou.”
Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 130 Kč/hod.

Detail

PATRIOT SECURITY s.r.o., Ostrava - Hrušov
Ostrava
od 107 Kč/hod.

Detail