Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné si váží sociálních pracovníků, ty nejlepší každoročně oceňuje

V Karviné si váží lidí, kteří pracují v sociální sféře. Každoročně ty nejlepší v rámci akce Sociální služby na dlani oceňuje, a to za jejich náročnou práci pro potřebné v sociálních a návazných službách a také v kategorii dobrovolnictví.

V Obecním domě Družba se konalo oceňování osobností v sociální oblasti, a to v rámci každoroční akce nazvané Sociální služby na dlani. Během října se veřejnosti prostřednictvím dnů otevřených dveří představily všechny služby ve městě a konal se i miniveletrh sociálních služeb v centru města.

Martina Smužová, vedoucí Odboru sociálních služeb MMK: “Dnešním dnem máme nejdůležitější událost, kdy chceme poděkovat sociálním a návazným službám, které na našem území jsou. Jsou z různých oblastí, pracují s různými cílovými skupinami, ale ani jedna z těch prací není jednoduchá. Je to složitá činnost hodně náročná, jak fyzicky, tak psychicky.”

Na pódium postupně přicházely letošní ocenění, celkem jich bylo sedm. Všichni převzali Pamětní list Rady města Karviné, květiny a dary. V kategorii registrované sociální služby získala ocenění například Miroslava Kubačková. Pracuje v denním stacionáři Eunika Slezské Diakonie jako pracovník v přímé péči. Stará se o klienty s mentálním a tělesným postižením.

Miroslava Kubačková, oceněná osobnost v sociální oblasti: “Jsem klíčový pracovník několika klientů, časem, jak jsem je poznala, tak jsem zjistila co má kdo rád, čemu se rád věnuje, co je naplňuje. Mám radost, že oni mají radost. Že jim můžu splnit nebo dát to, co v běžném životě třeba s rodinou neprožívají, tak jim to nabídnu tady, různé aktivity, které nemůžou mít doma.”

Paní Kubačková byla oceněna za přínos a rozvoj v oblasti sociálních služeb ve městě Karviná poprvé. Motivuje ji k další práci s klienty. Všechny oceněné představíme v Karvinském expresu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy