Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Série degustací s přednáškami jsou oblíbené nové akce na zámku v Janovicích u Rýmařova

Celý MS kraj |

Státní zámek v Janovicích u Rýmařova ožívá dalšími novými akcemi. Na zahájení sezóny, jarmark a vernisáže výstav navazuje série akcí, propagujících místní výrobce potravin. Degustační večery s odbornými přednáškami se postupně věnují vínu, tradicím výroby místního piva a kávě.

Harrachovský pivovar v Janovicích ukončil svou činnost s 2. světovou válkou. Nyní postupně opět vstává z popela.

Markéta Janáková, kastelánka zámku Janovice: „Dnešní večer jsme si zvolili tématicky pivo, poněvadž zde zámek tvořil živý organismus, jehož součástí byl i pivovar. Tak jsme si řekli, že jedno z témat bychom mohli věnovat na podzim pivu.“

David Rusnok, pořadatel akce: „Pivovar Harrach automaticky patří do tady té místní lokality Janovického zámku. Už od 15. století se zde vařilo pivo do začátku druhé světové války. První jsme měli s vínem a se sýry, dneska to párujeme – harrachovské pivo a pečínku, pečenou kýtu, chleba máme z místní ondřejovské pekárny, dneska speciálně připravený jako cibulový, takže doufám, že k tomu perfektně bude zapadat.“

Pivo jako nápoj má mnoha tisíciletou tradici a je zmiňováno už v nejstarších rukopisech,

Markéta Janáková, kastelánka zámku Janovice: „Již znalost piva je známa ze starověkého světa. Bedřišek Hrozný, rozluštitel Chetitského písma, rozluštil ze starých asyrských a sumérských písemností, že pivo se vařilo již před čtyřmi tisíci lety. Znalost piva z nových archeologických nálezů sahá ještě hlouběji. Například Chamurabiho zákoník uvádí tresty za kažení piva a epos o Gilgamešovi se také zmiňuje o pivu, jakožto o nápoji, který proměňuje bytost nelidskou v bytost lidskou.“

Pivo Harrach, které se v Janovicích dříve vařilo, se dnes vyrábí ve Velkém Meziříčí a návštěvníci degustačního večera si ho rádi připomněli.

Markéta Janáková, kastelánka zámku Janovice: „Jeden z prvních majitelů z rodu Harrach, Ferdinand Bonaventura II. Zde nechal vystavět samostatnou budovu pivovaru a nás napadlo, oslovit Velké Meziříčí, přímo Jelínkovu vilu, která pivo Harrach vyrábí a chtěli jsme tady místním obyvatelům, než třeba samotný pivovar bude do budoucna pivo vařit, aby mohli malým okamžikem ochutnat.“

Anketa, návštěvníci akce: „Super, mňam.“

„Výborné, ano, je to plnotučné, kvalitní pivo.“

„No já, jako pivařka bych mohla říct, že by mohlo být více vychlazené dneska, je chutné, ale jsem spíš na hořčejší chutě.“

„Já nejsem pivař, ale super, není moc hořké, takže se dá.“

Degustační večery na zámku za týden pokračovaly večerem a přednáškou na téma káva. Návštěvníci si na zámek dokonce zvykli nosit sebou i sklenice a hrníčky na degustaci.

Markéta Janáková, kastelánka zámku: „Jsem velice nadšená, poněvadž je to naše poslední, tedy třetí akce v pořadí a mohu hodnotit, že je hojně navštěvovaná.“

Druhů káv existuje velké množství. Ty základní mohli zájemci na místě ochutnat.

David Rusnok, gastronom a výrobce káv: „Podáváme dneska směs jako první, která je 70% arabiky a 30% robusty, jako další nabízíme africkou Keňu, to je čistá stoprocentní arabika a jako poslední budeme ochutnávat světle praženou kávu brazilské plantážní výroby. Kávy jsou vlastně z celého světa, spolupracujeme s dodavateli ze všech kontinentů, tady na severu Moravy máme asi 40 druhů arabik ze všech kontinentů a vlastní kávové směsi si sami mícháme.“

Pořekadlo „Kolik lidí, tolik chutí“ platí pro kávu více, než kde jinde.

Markéta Janáková, kastelánka zámku: „No já kávu miluji. Nejlépe 3x denně a nějakou voňavou."

Anketa, návštěvníci akce: „Presso, ale kapučíno si taky rád někdy dám, tak ke snídani.“

„Presíčko, ristretko jedině. A mám radši hořčejší, jak kyselou. Jihoamerické kávy nejsou moc dobré.“

„Já piju hodně káv a taky jak táta, mám ráda spíše hořčejší."

„Arabiku, sílu, pokud je to označeno na obalu zrnkama, tak těch 5 zrnek, aby tam bylo označených."

Jak připravit správnou kávu. I to se návštěvníci přednášky dozvěděli.

David Rusnok, gastronom a výrobce káv: „Pro esspreso platí podle italského kávového institutu, že prostě je to 7 až 8 gramů kávy, které je upěchováno dvaceti kily pomocí ručního temperu pod tlakem devíti barů a teplota spařování by měla být 60 stupňů a výsledný efekt v šálku kávy je nějakých 5 až 6 ml kávy.“

Pořadatelé neusínají na vavřínech a po úspěchu první série připravují i další podobné akce v nové sezóně.

Nahlásit chybu


K tématu

Zámek v Janovicích u Rýmařova čekají letos další obnovy, NPÚ letošek vyhlásil Rokem Harrachů

23. května 2023 15:20 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Harrachové patřili mezi nejvýznamnější šlechtické rody naší historie. Měli vysoké postavení v církvi, u císařského dvora, v zemské správě, armádě a diplomacii. Národní památkový ústav jim letos věnuje svůj projekt Po stopách šlechtických rodů. Zámek Janovice patří mezi hlavní objekty projektu.

Na státním zámku Janovice proběhla oslava 400 let rodu Harrachů a žehnání harrachovské aleje

5. června 2023 11:28 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Harrachové patřili mezi nejvýznamnější šlechtické rody naší historie. Měli vysoké postavení v církvi, u císařského dvora, v zemské správě, armádě a diplomacii. Národní památkový ústav jim letos věnuje svůj projekt Po stopách šlechtických rodů. Zámek Janovice patří mezi hlavní objekty projektu.

Festival inspirace v přírodních vědách opět zavítá do Frýdku-Místku

28. srpna 2023 13:29 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Setkání učitelů ze základních škol plné nových trendů ve vzdělávání. To je Festival inspirace v přírodních vědách. Letos se uskuteční na 8. základní škole ve Frýdku-Místku a opět bude tradičně plný sdílení zkušeností mezi pedagogy.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Dnes 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Podvodníci připravili několik lidí na Opavsku o téměř milion korun

Dnes 14:56 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Podvodů na internetu a po telefonu stále přibývá. Kriminalisté na Opavsku aktuálně prověřují případy několik případů, kdy se lidé nechali zlákat na výhodné investice, falešný přeplatek na daních nebo také na osobní setkání, inzerci, či přesvědčení o napadení osobního účtu v bance. Podvodníci tak připravili důvěřivé lidi dohromady o téměř milion korun. Vypátrat takové podvodníky je téměř nemožné. Policie proto stále varuje veřejnost, aby byla obezřetná.

V archeoparku se lidé seznámili s bohy a démony Slovanů

Návštěvníci Archeoparku v Chotěbuzi se mohli seznámit s Bohy a démony, kteří kdysi provázeli životem Slovany. Přednášku zpestřila ukázka replik nálezů z celé Evropy.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Série degustací s přednáškami jsou oblíbené nové akce na zámku v Janovicích u Rýmařova
Vydáno 15. října 2022 8:33, Celý MS kraj, Karel Soukop
Státní zámek v Janovicích u Rýmařova ožívá dalšími novými akcemi. Na zahájení sezóny, jarmark a vernisáže výstav navazuje série akcí, propagujících místní výrobce potravin. Degustační večery s odbornými přednáškami se postupně věnují vínu, tradicím výroby místního piva a kávě.

Harrachovský pivovar v Janovicích ukončil svou činnost s 2. světovou válkou. Nyní postupně opět vstává z popela.

Markéta Janáková, kastelánka zámku Janovice: „Dnešní večer jsme si zvolili tématicky pivo, poněvadž zde zámek tvořil živý organismus, jehož součástí byl i pivovar. Tak jsme si řekli, že jedno z témat bychom mohli věnovat na podzim pivu.“

David Rusnok, pořadatel akce: „Pivovar Harrach automaticky patří do tady té místní lokality Janovického zámku. Už od 15. století se zde vařilo pivo do začátku druhé světové války. První jsme měli s vínem a se sýry, dneska to párujeme – harrachovské pivo a pečínku, pečenou kýtu, chleba máme z místní ondřejovské pekárny, dneska speciálně připravený jako cibulový, takže doufám, že k tomu perfektně bude zapadat.“

Pivo jako nápoj má mnoha tisíciletou tradici a je zmiňováno už v nejstarších rukopisech,

Markéta Janáková, kastelánka zámku Janovice: „Již znalost piva je známa ze starověkého světa. Bedřišek Hrozný, rozluštitel Chetitského písma, rozluštil ze starých asyrských a sumérských písemností, že pivo se vařilo již před čtyřmi tisíci lety. Znalost piva z nových archeologických nálezů sahá ještě hlouběji. Například Chamurabiho zákoník uvádí tresty za kažení piva a epos o Gilgamešovi se také zmiňuje o pivu, jakožto o nápoji, který proměňuje bytost nelidskou v bytost lidskou.“

Pivo Harrach, které se v Janovicích dříve vařilo, se dnes vyrábí ve Velkém Meziříčí a návštěvníci degustačního večera si ho rádi připomněli.

Markéta Janáková, kastelánka zámku Janovice: „Jeden z prvních majitelů z rodu Harrach, Ferdinand Bonaventura II. Zde nechal vystavět samostatnou budovu pivovaru a nás napadlo, oslovit Velké Meziříčí, přímo Jelínkovu vilu, která pivo Harrach vyrábí a chtěli jsme tady místním obyvatelům, než třeba samotný pivovar bude do budoucna pivo vařit, aby mohli malým okamžikem ochutnat.“

Anketa, návštěvníci akce: „Super, mňam.“

„Výborné, ano, je to plnotučné, kvalitní pivo.“

„No já, jako pivařka bych mohla říct, že by mohlo být více vychlazené dneska, je chutné, ale jsem spíš na hořčejší chutě.“

„Já nejsem pivař, ale super, není moc hořké, takže se dá.“

Degustační večery na zámku za týden pokračovaly večerem a přednáškou na téma káva. Návštěvníci si na zámek dokonce zvykli nosit sebou i sklenice a hrníčky na degustaci.

Markéta Janáková, kastelánka zámku: „Jsem velice nadšená, poněvadž je to naše poslední, tedy třetí akce v pořadí a mohu hodnotit, že je hojně navštěvovaná.“

Druhů káv existuje velké množství. Ty základní mohli zájemci na místě ochutnat.

David Rusnok, gastronom a výrobce káv: „Podáváme dneska směs jako první, která je 70% arabiky a 30% robusty, jako další nabízíme africkou Keňu, to je čistá stoprocentní arabika a jako poslední budeme ochutnávat světle praženou kávu brazilské plantážní výroby. Kávy jsou vlastně z celého světa, spolupracujeme s dodavateli ze všech kontinentů, tady na severu Moravy máme asi 40 druhů arabik ze všech kontinentů a vlastní kávové směsi si sami mícháme.“

Pořekadlo „Kolik lidí, tolik chutí“ platí pro kávu více, než kde jinde.

Markéta Janáková, kastelánka zámku: „No já kávu miluji. Nejlépe 3x denně a nějakou voňavou."

Anketa, návštěvníci akce: „Presso, ale kapučíno si taky rád někdy dám, tak ke snídani.“

„Presíčko, ristretko jedině. A mám radši hořčejší, jak kyselou. Jihoamerické kávy nejsou moc dobré.“

„Já piju hodně káv a taky jak táta, mám ráda spíše hořčejší."

„Arabiku, sílu, pokud je to označeno na obalu zrnkama, tak těch 5 zrnek, aby tam bylo označených."

Jak připravit správnou kávu. I to se návštěvníci přednášky dozvěděli.

David Rusnok, gastronom a výrobce káv: „Pro esspreso platí podle italského kávového institutu, že prostě je to 7 až 8 gramů kávy, které je upěchováno dvaceti kily pomocí ručního temperu pod tlakem devíti barů a teplota spařování by měla být 60 stupňů a výsledný efekt v šálku kávy je nějakých 5 až 6 ml kávy.“

Pořadatelé neusínají na vavřínech a po úspěchu první série připravují i další podobné akce v nové sezóně.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000033844/serie-degustaci-s-prednaskami-jsou-oblibene-nove-akce-na-zamku-v-janovicich-u-rymarova