Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letečtí záchranáři zasahovali u úrazů dvou turistů, museli využít palubní jeřáb

Posádka letecké záchranné služby absolvovala během soboty 15. října odpoledne dva náročné zásahy. Na Bruntálsku a Novojičínsku se zranili dva lidé - jednapadesátiletý muž a šestasedmdesátiletá žena. V obou případech museli zdravotníci využít jeřábovou techniku. Pacienti byli přepraveni na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

První zásah se odehrál ve čtvrt na jednu po poledni. Záchranáři spěchali na zříceninu hradu Šelenburk u Krnova, kde spadl jednapadesátiletý muž.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Přivodil si poranění dolní končetiny. Přístup k místu je obtížný a pro transport zraněného pozemní cestou nevhodný. Tým proto využil k zásahu jeřábovou techniku a k pacientovi byl vysazen lékař. Po zajištění byl muž vyzvednut vrtulníkem a přepraven na vhodné místo a převzat na palubu stroje.”

Osm minut po čtrnácté hodině pak operační středisko tísňové linky obdrželo tísňové volání z beskydských Pusteven.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: “Šestasedmdesátiletá žena tam spadla a skutálela se asi dvacet metrů ze svahu. Utrpěla poranění hlavy a podle svědků byla krátce v bezvědomí. I v tomto případě potvrdila rekognoskace nepřístupný terén, který si vyžádal využití palubního jeřábu. Oba pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče šetrně přepraveni na urgentní příjem FN Ostrava.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy