Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na dálnici D48 se srazili dva motorkáři, předtím se naháněli

Oba bez řidičáků a jeden ještě s platným zákazem řízení. Přesto sedli na motorky a podle svědků se předváděli a naháněli na dálnici D48. U Libhoště na Novojičínsku se následně srazili. Oba skončili s vážným zraněním v nemocnici. Jednoho tam musel přepravit vrtulník. Nehoda dálnici ve směru na Frýdek-Místek na několik hodin uzavřela.

Vážná nehoda se stala v úterý po 16. hodině na dálnici D48 v úseku od Rybí na Frýdek-Místek. Na úrovni obce Libhošť se srazili dva motorkáři. Podle svědků se zřejmě chvíli předtím naháněli a předváděli.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Na 25,5 km dálnice D48 došlo ke střetu dvou motorkářů. Silnice ve směru na Frýdek-Místek musela být uzavřena. Policisté řídí a odklánějí dopravu přes obec Rybí. Přesné okolnosti a příčiny vzniku dopravní nehody policisté zjišťují přímo na místě."

Nehoda zaměstnala všechny složky integrovaného záchranného systému. Kvůli vážným zraněním zasahoval na místě i vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Muž ročníku 1971 byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. Druhého motorkáře ročníku 1983 odvezla sanitka."

Vzhledem ke zranění nebyl ani jeden schopen se na místě podrobit testu na alkohol či drogy, nařízen proto u nich byl odběr krve v nemocnici. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči na místě nehody provedli protipožární opatření u obou havarovaných motocyklů a poskytli předlékařskou pomoc obou zraněným řidičům. Následně zajistili i místo pro přistání vrtulníku záchranné služby, který do nemocnice transportoval jednoho ze zraněných. Po transportu obou osob do zdravotnických zařízení a následném vyšetření nehody, provedli hasiči úklid komunikace od provozních kapalin a následně se vrátili zpět na svou základnu. Po celou dobu zásahu byla dálnice ve směru na Ostravu uzavřena. Objízdnou trasu zajišťovala Policie ČR."

Policisté zjistili, že oba jeli na motorkách bez řidičáků. Jeden má navíc stále platný zákaz řízení. Druhý měl čerstvě po zákazu řízení, ale řidičák si ještě nevyzvedl. Povedená dvojice bude mít ještě co vysvětlovat.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dopravní policisté z Nového Jičína se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří se v danou dobu místem projížděli. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy